İzmir, Manisa, Aydın, Uşak, Kütahya, Afyon, Muğla, Denizli... O iller tehdit altında! İnsanlar pencere kapı açmaya korkuyor!

İzmir, Manisa, Aydın, Uşak, Kütahya, Afyon, Muğla, Denizli... O iller tehdit altında! İnsanlar pencere kapı açmaya korkuyor!

O illerde kapı pencere açmak imkansız hale geldi! Ormandan şehir merkezine indiler. İnsanlar tedirgin. Eve giriyorlar! İzmir, Manisa, Aydın, Uşak, Kütahya, Afyon, Muğla, Denizli...

Ege Bölgesi’nde doğadaki denge sorunları nedeniyle yabani hayvanlar artan yiyecek ihtiyacı için yerleşim yerlerine inmeye başladı. Bölge sakinlerinde ciddi endişeler oluşmaya başladı.

“SÜRÜ HALİNDE GELİYORLAR”

domuz-3-e10q.jpg

Özellikle İzmir'in Bornova ilçesinde, parklarda oyun oynayan çocuklar için tehlike oluşturan bir domuz sürüsü, bölge sakinlerini rahatsız ediyor. Bu durumdan endişe duyan Nermin Karaçam ve diğer site sakinleri, dışarıya çıkmadan önce güvenliklerini sağlamak için balkonlardan çevreyi kontrol ettiklerini söyleyerek “Pandemi zamanından beri buraya devamlı yaban domuzu sürüleri geliyor ve biz bu durumdan çok rahatsızız. Devamlı balkondan bakıyoruz ve domuzlarla köpeklerin savaşını izliyoruz. Bizim siteye giren domuzları köpeklerin bazıları havlayarak bazıları da saldırarak çıkarmak adına savaşıyorlar. Kedilerin yemlerine de geliyorlar. En büyüğünden en küçüğüne 20-25 tane bir sürü halinde geliyorlar. Bazen homurdalanmalarından, bazen de köpeklerin havlamalarından onların geldiklerini anlıyoruz” dedi.

BÖLGEDEKİ HAYVANLARA ZARAR VERİYORLAR

domuz-5-gvhd.jpg

Pandemi döneminin başından beri yaban domuzu sürülerinin sık sık geldiği bölgede, insanlar ve domuzlar arasında çatışmalar yaşanıyor. Karaçam, köpeklerin domuzlara karşı saldırılarını izlediklerini ve bazen bu savaşın köpeklerin havlaması veya domuzların homurdanmasıyla anlaşıldığını aktarıyor.

Yakın bir arkadaşlarının köpeğinin domuzlar tarafından boğulduğunu ve bir yaralı kedinin seslerini duyduktan sonra ölüsüne rastladıklarını belirten Karaçam, bu durumun kendilerini güvende hissetmelerini engellediğini ifade etti. Ayrıca, çocukları parka götüremediklerini ve bu durumun bölge sakinlerini tedirgin ettiğini dile getirdi.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN