Kılıçdaroğlu'ndan Cüneyt Arkın göndermesi: Ben Kemal, geliyorum

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında 2023 seçimlerine yönelik Cüneyt Arkın'ın Hınç filmine atıfta bulunarak "Ben Kemal, geliyorum" mesajını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında, seçim ve ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kürsüden iktidara yönelik sert eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu, konuşmasına Cüneyt Arkın'ın başrolünde olduğu Hınç filminin efsane repliğiyle son vererek 2023 seçimlerine yönelik mesaj verdi.

CHP lideri, "Seçimin ertesi günü onların telefonu acı acı çalacak. Açtıkları telefonun ucunda bir ses duyacaklar: 'Ben Kemal, geliyorum!'" ifadelerini kullandı.

Usta oyuncu Cüneyt Arkın, bu filmde Taner Balcı, Abdi Algül, Cihan Alp, Yavuz Selekman gibi isimlerde kamera karşısına geçmişti.

FİLMİN KONUSU NE?

Filmde, kader kurbanı bir polis memurunun yozlaşmış düzenle hesaplaşması anlatılır. Kemal, İstanbul’da görev yapan bir polis memurudur. Namus düşkünlüğü ile şöhret yapmıştır. Bunu bilen suçlular, Kemal’in eline düşmekten çekinmektedir. Ailesiyle birlikte yaşayan genç adam, kız kardeşinin mütevazı hayatlarını beğenmediğinin farkındadır.

Yaşlı anne babası, sorumluluklarını ona devretmiş gibidir. Bir gün karakola gelen bir ihbar üzerine baskına gider. Kız kardeşini bir fuhuş partisinde suçüstü yakalar. Onu öldürür ve beraber olduğu adamı oracıkta yaralar. Tek cezası hapse girmek değildir. Yaşlı babası, kardeş katili olan Kemal’i evlatlıktan reddetmiştir. Artık onu hayatta tutan şey hıncıdır.

İlgili Haberler