Seçil Erzan’a bir dava da kuzeninin eşinden: Banka işlemlere seyirci kaldı

Seçil Erzan’a bir dava da kuzeninin eşinden: Banka işlemlere seyirci kaldı

Yüksek kar getirili fon vaadiyle aralarında Arda Turan, Muslera gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kişiyi dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan’a bir dava da kuzeninin eşi Merve Yılmaz’dan geldi. Seçil Erzan ile bankanın kendisini zarara uğrattığını öne süren Merve Yılmaz, "Banka işlemlere seyirci kaldı" diyerek 3 bin dolarlık tazminat davası açtı.

Yüksek kar getirisi bulunan güvenilir bir fon olduğunu söyleyerek 28 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ile 7 milyon 384 bin lira dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan’a bir dava da kuzeninin eşi Merve Özer Yılmaz’dan geldi.

TAM 3 BİN DOLARLIK TAZMİNAT DAVASI

Seçil Erzan ile bankanın kendisini zarara uğrattığını öne süren Merve Özer Yılmaz, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak ‘adam çalıştıranın sorumluluğundan kaynaklı’ şimdilik 3 bin dolarlık tazminat davası açtı.

'DAVALI MAHKEME İŞLEMLERE SEYİRCİ KALDI'

Mahkemeye sunulan dilekçede, "Müvekkil, Seçil Erzan’a bankada değerlendirilmesi amacıyla ödemeler yapmıştır. Müvekkilin Seçil Erzan’a teslim ettiği paraların Denizbank’ın ‘özel bankacılık sisteminde’ değerlendirildiği bu kartın varlığı ile doğrulandığından herhangi bir şüpheye düşmesi engellenmiştir. Bu sisteme bu parasını kumbara mantığıyla parasını biriktirmek amacıyla dahil olmuştur. Davalı banka ise, ticari mümessilinin tüm işlem ve eylemlerine seyirci kalarak, tüm kaynaklarının kullanılmasına rağmen kontrol ve denetim mekanizmalarını işletmekten imtina etmiştir. Oluşan zararının Seçil Erzan ile bankadan tahsilini talep etmekteyiz. Fazlaya dair haklarımız saklı kalmak kaydıyla (tespit edildiğinde artırılmak suretiyle) şimdilik 3 bin doların iki davalıdan tahsilini istiyoruz" ifadelerine yer verildi.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN