Sedat Peker'den Mehmet Ağar'a yeni cevap: Firari Ahmed Nazari'yi vatandaş yapıp çakarlı araç verdiniz

Sedat Peker'den Mehmet Ağar'a yeni cevap: Firari Ahmed Nazari'yi vatandaş yapıp çakarlı araç verdiniz

Mehmet Ağar'ın, Sedat Peker’in gündeme getirdiği Mübariz Mansimov’la ilgili açıklama yapmasının ardından Peker'den yanıt geldi. Peker, basın danışmanı Emre Olur'un Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda "Tüm Avrupa’nın aradığı Ahmed Nazari’ye Eskişehir’den silah taşıma ruhsatı çıkartıldı. Bu konuda hizmet edenlere de 100 bin dolar hediye verildi" dedi. Nazari'nin Tolga Ağar'ın ortağı olduğunu ve çakarlı araçlarla gezdiğini söyleyen Peker, Nazari için ehliyet alınmaya da çalışıldığını söyledi.

Organize suç örgütü kurmakla suçlanan ve hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, Azerbaycan basınına konuşan eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar'a yeni bir tweet dizisiyle cevap verdi. Mesajlarında Ağar'ın oğlu Tolga Ağar'a suçlamalarda bulunan Peker, bütün Avrupa'nın aradığını söylediği Ahmed Nazari'nin İstanbul Çavuşbaşı'ndaki bir plazada suç işlemeye devam ettiği, Nazari'ye Eskişehir'de 100 bin dolar karşılığında silah ruhsatı çıkarıldığı ve Diyarbakır'da da ehliyet çıkarılmaya çalışıldığını anlattı.

'AVRUPA’DA ARANAN AHMET NAZARİ’YE TÜRK VATANDAŞLIĞI VERDİLER'

Peker'in sağ kolu ve basın danışmanı Emre Olur'un hesabından paylaştığı tweetleri şöyle:

"Kıymetli dostlarım, Orhan Adıbelli’nin ölüm emrini veren aslında Murat Boyracı’dır. Murat Boyracı da Tolga Ağar’ın ortağıdır dediğimde bazıları inanmadı. Seher Yaşayacak isimli gazeteci, bu ortaklığın resmî belgesini yayınladı. Tüm Avrupa’da aranırken yasa dışı şekilde Ahmed Nazari’ye Türk vatandaşlığına geçirdiler dedim yine inanmadınız. İran vatandaşlığını ve Türk vatandaşlığı kimliklerini de yayınladım. Orhan Adıbelli’nin oğlu da babasının oğluysa her şeyi anlatır, ne bir eksik ne bir fazla.

Tüm Avrupa’da aranırken adam İstanbul’un göbeğinde Çavuşbaşı’ndaki plazasında rahatça suç işlemeye devam ediyordu dedim, yine inanmadınız. Gazeteci Seher Yaşayacak bu evrakları da yayınladı. Şimdi söyleyeceklerime de inanmayacaksınız ama hepsi doğru, göreceksiniz. Tüm Avrupa’da aranan adama Türk vatandaşlığı verdiler yetmedi.

'ESKİŞEHİRDE 100 BİN DOLAR KARŞILIĞINDA SİLAH RUHSATI ÇIKARILDI'

Bir de silah ruhsatı almaları için İzmir Valiliğiyle görüştüler. Valilik bu işte sorun yaşarız diye çekinince, tüm Avrupa’nın aradığı Ahmed Nazari’ye Eskişehir’den silah taşıma ruhsatı çıkartıldı. Bu konuda da hizmet edenlere de 100 bin dolar da hediye verildi.

Rezillikler burada da bitmiyor ki. Murat Boyracı’nın ve Tolga Ağar’ın ortağı olan firari Ahmed Nazari çakarlı arabalarla gezerken, birde ehliyet almak istedi. Öyle da belki kız arkadaşlarını tek gezdirmek istiyor. Ahmed Nazari yorulmasın diye Murat Boyracı onun yerine ehliyet sınavına girsin diye Diyarbakırlı bir tanıdığını yolladı. Ancak çok basit bir sebepten iş patlayınca, Küçükçekmece Adliyesinde hem Ahmed Nazari'ye hem de yerine sınava giren arkadaşa dava açıldı. Ulan maaşı namusu kadar olan gazeteciler (orijinaller baş tacı), bu anlatılanlar doğru mu diye sorsanıza. Eskişehir valiliğine, Küçükçekmece Adliyesi’ne ben yalan söylüyorsam, beni rezil etsinler. Bütün herkes mutlu olsun, Sedat Peker’in de bir yalanı ortaya çıktı diye. Ancak ben de yalan olmaz. Ben de söz namus…

Kayseri’de öldürülen iş adamı Orhan Adıbelli’nin cinayetini araştırsanıza! Maaşı namusu kadar olan gazeteciler, Mehmet Ağar’ın oğlunun ortağı olan Murat Boyracı ile ölen Orhan Adıbelli arasında uyuşturucu parasından dolayı olan sorunda aracılık yapmış mı? Sizin şerefiniz yok lan… "

'90’LI YILLARDAKİ FAİLİ MEÇHULLERİ DE KONUŞACAĞIZ'

Paker daha önce de Mahmet Ağar'ın Azeri basınına verdiği röportajdaki sözlerine cevap vermişti. Peker sağ kolu ve basın danışmanı Emre Olur'un Twitter hesabından yaptığı paylaşımları "Sizi mahvedeceğim, sizi kibrit kutusundan çıkarıp iğnenin deliğinden geçireceğim, göreceksiniz" demişti. Peker tweet dizinde şu mesajları paylaşmıştı:

"Mübariz’in marinaya nasıl çöktüğünü niye anlatmadın? Marinadan yapılan uyuşturucu, mazot, insan kaçakçılıklarını niye söylemedin? Kutlu Adalı cinayetini, 90’lı yıllardaki faili meçhulleri niye anlatmadın?

Gelecek zamanlarda 90’lı yıllardaki faili meçhulleri de konuşacağız. Hem benim bildiklerimi, hem de rahmetli Tarık Ümit’in Göztepe'deki kaymakam Hasan’ın mekanında bana anlattıklarını da konuşacağız. Rahmetli Tarık Ümit kendisini öldürteceğini biliyordu. Onu dahi bana söylemişti ve adamı öldürttün.

'OĞLUNUN ÖLÜMÜNE SEBEP OLDUĞU GAZETECİ KIZDAN NEDEN BAHSETMEDİN'

Uyuşturucu satıcılarından aldığın paraları da anlatmazsak olmaz. Eskiye dair her şeyi namusluca konuşacağız. Oğlunun ölümüne sebep olduğu gazeteci kızdan neden bahsetmedin? Oğlun da senin gibi hırsız ya, demek sana söylemedi; Mübariz’den 50 bin dolar almış helikopter pistini yaptıracağız diye. Hırsızlık sizin genlerinizde var.

'FETULLAH GÜLEN CEZAEVİNE SANA 7 TANE KİTAP YOLLAMADI MI?'

Siz ne iğrenç insansınız ya, Aydın eski Başsavcısı Ekrem Yiğit, FETÖ'den meslekten uzaklaştırılınca bu kişiyi sen Petkim’e yerleştirmedin mi? Fetullah Gülen cezaevine sana 7 tane kitap yollamadı mı? Ufak çocuklar gibi bu kitapları bana Fetullah Gülen yolladı diye tüm gelenlere göstermiyor muydun? Ayrıca yolladığı mektubu kahverengi bir çerçeve ile çerçeveletip cezaevi duvarına asmadın mı?

Savcı sana sormayacak mı, be utanmaz? Hem İçişleri Bakanlığı, hem Adalet Bakanlığı yapmışsın. Uyuşturucu parasından dolayı 50 milyon euroluk alacak verecek meselesinde hakemlik yapmaya utanmıyor musun, be rezil adam demeyecek mi?

'FARE MURAT’I BANA SUİKAST İÇİN DUBAİ YE YOLLUYORSUN'

Murat Boyracı’yı Fare Murat’ı Dubai ye yolluyorsun. Sen zavallısın.

Beni rahmetli Tarık Ümit ile rahmetli Orhan Adıbelli ile karıştırma. Yada daha önce öldürttüğün diğer kişilerle beni karıştırma. Murat Boyracı’nın konusundan kimseye bahsetmeyecektim, çok sevdiğim bir dostum rica ettiği için.

Lan bayram değil seyran değil bana karşı yapılacak bir suikast hazırlığı konuşulurken, Dubai de ne işin var? İyi niyetle geldiysen, bizi niye haberdar etmiyorsun? Ama ben her şeyi öğrenirim."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN