Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Altılı Masa'ya gönderme: Onlar yuvarlak masa etrafında döne dursun...

AK Parti'nin NEF Stadyumu'nda düzenlediği 'İstanbul'un Sözü: Birlik, İrade, Zafer Programı'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti milletin partisidir. Birileri yuvarlak masanın etrafında döne dursun, biz fedakarlıkla, kalple, akılla ilmik ilmik örerek kendi yolumuza bakacağız" dedi.

AK Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen 'İstanbul'un Sözü: Birlik, İrade, Zafer' programı ile seçim maratonunu başlattı.

İstanbul NEF Stadyumu'nda düzenlenen etkinliğe AK Parti'nin 96 bin kişiden oluşan sandık yönetim kurulları ve sandık kurulu üyeleri de katıldı. Programda, seçimlerle birlikte 'Türkiye Yüzyılı' vizyonunun da yol haritası paylaşıldı.

Saat 16.50 sıralarında stadyuma ulaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, partilileri selamlayarak sahaya çıktı. Yaklaşık yarım saat kürsüde kalan Erdoğan, partisinin seçim hazırlıklarını kamuoyuyla paylaştı.

erdogan-ak-parti-nef-stadyumu-3.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından başlıklar şöyle:

Fatih'in yadigarı İstanbul'u 2053 vizyonuyla yeniden medeniyetimizin şahikasını yapmak için gece gündüz çalışan, mücadele eden her bir kardeşime şükranlarımı sunuyorum. İstanbul'da 2023'e kadar dokunmadık gönül bırakmayacağız. Bugün burada İstanbul'daki 32 bine yakın sandıkta görev alacak 96 bin AK Parti sevdalısı ile bir aradayız.

erdogan-ak-parti-nef-stadyumu-12.jpg

Aynı çalışmayı 81 vilayetimizin tamamında gerçekleştireceğiz. Dün Konya'daydık, çarşamba günü Artvin'deydik. Durmadan, usanmadan, yılmadan Türkiye'nin altyapısını biz değiştirdik, üst yapısını da biz inşa edeceğiz. Biz kuru sıkı atmıyoruz. İcraat, icraat, icraat... Türkiye'yi yeni yüzyıla biz hazırlıyoruz.

erdogan-ak-parti-nef-stadyumu-2.jpg

"SEÇİME KADAR HER HANEYİ İKİ KEZ ZİYARET EDECEĞİZ"

Geçtiğimiz hafta sadece bir günde İstanbul'un 39 ilçesinde 200 bin haneyi ziyaret ederek bu doğrultuda ilk adımı başarıyla attık. Seçime kadar her haneyi iki kez ziyaret ederek sahada en küçük bir boşluk bırakmayacağız. Bu programın ilk turunu Ocak ayına kadar tamamlamayı planlıyoruz.

erdogan-ak-parti-nef-stadyumu-1.jpg

"BİRİLERİ YUVARLAK MASANIN ETRAFINDA DÖNE DURSUN..."

Birileri yuvarlak masanın etrafında döne dursun biz sahayı emekle, kalple, azimle, fedakarlıkla ilmik ilmik örerek kendi işimize bakacağız. Partimizin bu günlere ulaşmasında katkı veren her bir kardeşime de şükranlarımı sunuyorum. AK Parti, milletin partisidir. Bu partinin kurucusu da bundan sonra onu daha da güçlendirerek devam ettirecek olan da bizatihi milletimizin ta kendisidir.

erdogan-ak-parti-nef-stadyumu-11.jpg

Davayı gönlüne od eyleyen bu kadro inşallah 2023'te bir kez daha bayrağı zirveye dikecektir. Ey İstanbul, bu şehri fert fert, hane hane, sandık sandık, ilçe ilçe Türkiye Yüzyılı'na taşımaya hazır mıyız? Bizler birbirine kenetlenmiş parmaklar gibi saflarımızı sıkı tuttukça önümüze hangi tuzağı kurarlarsa kursunlar vız gelir.

erdogan-ak-parti-nef-stadyumu-10.jpg

Başlattığımız demokrasi ve kalkınma hamlesini adım adım ileriye taşıyarak, ülkemizin üzerinden vesayetin gölgesini nasıl kaldırdıysak, yoklukları, sefaleti, geri kalmışlığı nasıl tarihe gömdüysek, içeride ve dışarıda tertiplenen kumpasları nasıl bozduysak, terör örgütlerinin dişlerini nasıl söktüysek, darbecileri nasıl bozguna uğrattıysak, ekonomik tetikçileri nasıl şaşırttıysak, felaket senaryolarını nasıl boşa çıkardıysak, inşallah 2023 ile ilgili sinsi plan ve hevesleri de aynı şekilde çöpe atacağız, çöpe...

erdogan-ak-parti-nef-stadyumu-4.jpg

İnsanlarımızı karamsarlık çukurunda boğmak için uğraşan, bu uğurda finanstan teröre, her aracı kullanan küresel baronlara, emperyalist çetelere eyvallah etmeyeceğiz. İnancımızdan, medeniyetimizden, tarihimizden, hepsinden önemlisi milletimizden aldığımız güçle bu imtihanı da başarıyla tamamlayacağız. Bu hedefe ulaşmak için Cumhur İttifakı çatısı altında gece gündüz çalışacağız.

erdogan-nef-stadyumu-konusmasi1.jpg

"BİZ DOĞRUDAN İNSANIMIZA GİDECEĞİZ"

Her birimiz kendi oy kullandığımız sandığın üyeleri ile en kısa sürede bir araya geleceğiz. İkamet ettiğimiz yerdeki AK Parti üyeleri ile temasa geçeceğiz. Kendimizden başlayarak halka halka bu seferberliği 85 milyonun tamamına yayacağız.

Haneyi, sandığı, mahalleyi sıkı tuttuğumuzda 2023 seçiminde tarihimizin en büyük zaferini elde etmemizin önüne kimse geçemez. Varsın birileri sanal mecralarda siyasetçilik yapmaya devam etsin. Biz doğrudan insanımıza gideceğiz. Kazandığımız her zaferin gerisinde milletimizle kurduğumuz o güçlü bağ vardır.

erdogan-ak-parti-nef-stadyumu-5.jpeg

"SORUNLARI ÇÖZEBİLECEK VİZYONA SAHİP TEK PARTİ BİZİZ"

Ülkemizin bugün yaşadığı sorunları çözebilecek yegane vizyona, kadroya sahip tek parti biziz. Muhalifler bile alenen ikrar edemeseler bile bu gerçeği dost ortamlarında ifade etmekten kendilerini alıkoyamıyorlar. Son bir ayda TOKİ'nin 500 bin konut, 1 milyon arsa kampanyasıyla, Togg'un üretime geçmesiyle, dünyanın en yüksek barajından biri Yusufeli Barajı'nın su tutmasıyla başlamasıyla, 7 yılda baraj kendini finanse edecek. Bunu AK Parti yapar.

erdogan-ak-parti-nef-stadyumu-6.jpg

"ALDIĞIMIZ TEDBİRLERİN NETİCESİNİ DAHA İYİ GÖRMEYE BAŞLAYACAĞIZ"

Bu yola durmadan, usanmadan, yılbaşından itibaren aldığımız tedbirlerin neticesini daha iyi görmeye başlayacağız. Sizlerin özellikle yeşertmediğiniz, bakmadığınız her umut bahçesi ayrık otlarının istilasına uğramaya devam edecektir.

"PENÇE-KİLİT'TE 480 TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİK"

Pençe-Kilit'te, Suriye'de 480 teröristi etkisiz hale getirdik. Şehitlerimiz var. Rabbim şehitlerimizi sevgili habibine komşu eylesin. Rabbim bizlere de bu şehadeti nasip eylesin. Şehitlerle beraber topraklar vatan oluyor. Hayatlarının baharında toprağa düşen şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bizim inancımızda şehitler ölmez.

erdogan-ak-parti-nef-stadyumu-8.jpg

"HAKKIMIZI KULLANMAMIZIN ÖNÜNE KİMSE GEÇEMEZ"

Türkiye kendi güvenliği içinde sınırları içinde ve dışında her türlü tasarruf hakkına sahiptir. Bu hakkımızı kullanmamızın önüne kimse geçemez. Bu ortamda her birimiz üzerimize düşenleri hakkıyla yerine getiremezsek tarih önünde boynumuz bükük kalır. Bize boyun bükmek yakışmaz.

erdogan-ak-parti-nef-stadyumu-7.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (11)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
11 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN