Kılıçdaroğlu'ndan uyuşturucu iddiası: Uyuşturucu paraları gelsin diye kanun çıkardılar

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu burada, dün yayınladığı 'uyuşturucu' konulu videosundan yola çıkarak uyuşturucu kullanımının 10 yaşına kadar düştüğünü söyledi. Uyuşturucu baronlarının ülkeye para için sokulduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, "Uyuşturucu paraları Türkiye'ye gelsin diye bir değil, birden fazla kanun çıkardılar. Uyuşturucu parasını davet edersen uyuşturucu baronunu da davet ediyorsun demektir." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Burada Erdoğan'a, TV ekranlarında karşılaşma çağrısını yineleyen Kılıçdaroğlu, dün yayınladığı uyuşturucu videosuna ilişkin de açıklamalarda bulundu. Uyuşturucunun ülkeye para için sokulduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu "Uyuşturucu paraları Türkiye'ye gelsin diye bir değil, birden fazla kanun çıkardılar. Uyuşturucu parasını davet edersen uyuşturucu baronunu da davet ediyorsun demektir. Ve nitekim öyle oldu. Davetiye çıkardılar." ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarından önce çıkanlar şöyle:

Herkesin huzura ihtiyacı var. O yüzden bize katılın diyoruz. ben 85 milyon insanın huzuru için mücadele ediyorum.

VEFA SALMAN TEPKİSİ

Vefa Salman Yalova Belediye başkanımız. Bir ihbar gelir göreve gelir gelmez, savcıya gider böyle bir ihbar var diye. Savcı soruşturma açar. Zaten bütün CHP'li belediyeler izleniyor, izlensin ama adaletsizlik yapmasınlar. (Salman) Kendisi ihbar ediyor, soruşturulmasını istiyor. Savcı onu da dahil ediyor. Talimatın nerden geldiğini biliyorum. Hangi gerekçeyle geldiğini de biliyorum. Savcı dava açıyor. Bilirkişi diyor ki suçu yok. Savcı itiraz ediyor. Yeni bilirkişi geliyor, 3 emekli Sayıştay denetçisi. Son öğrendiğim bilgi bu. TBMM adına denetim yapan ve mahkemelerde de resmen bilirkişilik yapan 3 kişiye bu görev veriliyor. Rapor geliyor suç yok. Bekliyoruz görev iadesini. Savcı yine itiraz ediyor ve yetmiyor birde bilirkişiler hakkında suç duyurusunda bulunuyor. Bu da bir garabettir. Üçüncü bilirkişi geldi; bu sefer bilmiyoruz kimler. Yine Vefa Salman'ın suçsuz olduğu raporu geldi. Mahkeme Salman'ı göreve iade etmedi.

'MAHKEMELERDE SARAY İKTİDARI VAR'

Buradan AK Parti'ye oy vermiş herkese sesleniyorum. Bu karar adalete yakışıyor mu? Bilgiler geliyor bu kararı vermezsek bizi sürmekle tehdit ediyorlar diye.

Mahkeme salonunda arkadaşlarımız itiraz ediyor. Bu sefer CHP'liler mahkemeyi bastı diyorlar. Mahkemeyi basmak değil mahkemeyi ele geçirmişsiniz zaten. Saray iktidarı var orada. Savcısını hakimini ele geçirmişsin. İstediğin talimatı veriyorsun. CHP itiraz ediyor, 'Niye itiraz ediyorsun?'. Yani boynumuzu giyotine mi uzatalım. Mücadelemizi sürdüreceğiz. Vefa Salman bizim onurumuzdur, gururumuzdur.

'THK'NIN OTELİNİ ELE GEÇİRMEK İSTİYORLAR'

Türk Hava Kurumu kayyumlar tarafından yönetiliyor. İstanbul'da güzel bir oteli var kirada. Bu oteli ele geçirmek istiyorlar. Bununla ilgili süren bir dava var. Bu davayı arkadaşlarımız yakından izlesinler. THK bu ülkenin havacılık konusunda kurduğu ilk kurumdur. Var olan bütün kaynaklarını hortumladılar bir oteli kaldı, şimdi oteli de ele geçirmeye çalışıyorlar. O oteli kim alırsa onun burnundan fitil fitil getireceğim. Tam bir yağma düzeni.

Şu anda yargı sisteminin en büyük düşmanları talimatla karar verenlerdir. Yargıtay başkanı söyledi adalete güven yüzde 30'lara inmiş diye. Yine büyük bir rakam. Çıkın sokağa sorun adalet var mı diye. Yüzde 90'ı yok der.

Bu ülkeye adalet ya gelecek ya gelecek. Sandık gelecek, kim olursa olsun adaleti kim istiyorsa bize katılacak.

VİZYON BELGESİ ÇIKIŞI

Bir vizyon belgesi açıklandı. Gelin hep beraber bu vizyon belgesinin içini dolduralım diye de bir çağrı yapıldı. Bu ne demek aslında bizim bir vizyon belgemiz yok siz katkı verin yapalım. Bir siyasetçinin vizyon belgesi ortaya koyabilmesi için önce dünya tarihi bilmesi gerekir. Orta Doğu tarihi, kendi ülkesinin tarihini bilmesi lazım. Yok olan bir Osmanlı'dan genç bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin nasıl ortaya çıktığını bilmesi lazım. Bilimdeki ve teknolojideki gelişmeleri bilmesi lazım. Siz bir vizyon ortaya koyacaksanız bir gelecek perspektifi ortaya koyacaksınız bunları bilmek zorundasınız. Aynı zamanda bu ülkenin düşünce, bilim insanlarıyla bir araya gelmeniz lazım. Dünyanın gidişatını görmeniz lazım. Ne yapmamız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Tarımda, demokraside, sanayide, ileri teknolojide, sosyal yaşamda.. Hepsini bilmeniz gerekiyor.

'PARADAN KIS KARŞIMA ÇIK'

Ben arada bir Erdoğan'a çağrı yapıyorum. Buradan yine bir çağrı yapayım: Eğer bir vizyonun, vizyonerliğin ne olduğunu bana anlatmak istiyorsan senin TV kanallarında ben hazırım. Gel gel gel kaçma gel. Vizyon ne, sana öğreteyim.

Öyle çıkıyor, yok efendim işi fazlaymış da... İşinin ne olduğunu da biliyorum. Bak işi, doğru fazladır. Malı götürme konusunda işi çok fazla. Amerika'da dünyanın diğer yerlerinde vergi cennetlerinde mal varlıkları... İşi çok. Ama paraya bu kadar tamah etme. Biraz kıs gel karşıma çık. Seninle oturup 85 milyonun önünde tartışalım. Vizyonermiş ne vizyonu! Kendisine bir tavsiyem olsun. İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi'ni okusun. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli siyasal belgelerinden birisidir bu.

'BORÇ DİLENİYORLAR'

Şu anda Türkiye Cumhuriyeti'nin ekonomik bağımsızlığı tehlikede. Borç dileniyorlar. Düne kadar kızdıklarının kapısında yalvarıyorlar. Bugüne kadar ülkede böyle bir şey yaşanmadı. Egemen güçlerin kapısında dış politika olmaz. Hiç kimse unutmasın. 'Senin mal varlığını incelerim ha, beni fazla kızdırma' dendiği andan itibaren devleti yöneten kişi benim mal varlığımı incelemezseniz namertsiniz demiyorsa esir alınmış kişidir. Tabii bir parantez açalım. Bu iradesi teslim alınan kişiye en büyük desteği yapan da Devlet Bahçeli'dir. Bu parantezi kapatalım burada.

'SAYIŞTAY RAPORUNU MAKASLIYORLAR'

Bütün üniversiteleri perişan ettiler, eğitim sistemini felç ettiler. Birde çıkmışlar vizyon belgesi açıklayacağız diyorlar. Sen vizyonun ne olduğunu biliyor musun?

Onun için iki tane müteahhit gelecek, paraları verecekler. O da işi verecek onlara. Beraber geliri gideri paylaşacaklar. 5'li çeteler ortaya çıkacak, Kılıçdaroğlu sessiz kalacak. Yemezler.

Yeni bir anayasa ile güçlendirilmiş parlamenter sistemi kuracağız dedik. Vizyon budur işte. Herkesin düşüncesine saygı. Farklı düşünce kadar değerli bir şey olmadığını tüm kainata anlatmamız lazım. Bir kişi farklı düşündü diye hapse atılır mı? Kuvvetler ayrılığı olmazsa olmaz.

Şanlıurfa'dan bir AK Parti milletvekili çıkıp kürsüye çıkıp, 'Bu sorunlar vardır' demedi, diyemiyor zaten. Sebebi ne? Darbe hukuku... Ben bunu söylersem, genel başkanım beni listeye yazmazsa korkusu.

Sayıştay raporlarını makaslıyorlar. Planlama Teşkilatını kapattılar, yeniden inşa edeceğiz. İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi, ekosistem hakkından da söz eder. Aile Destekleri Sigortası'ndan söz ediyoruz. Bütün bunların tamamını kendisine postayla göndereceğim. Okumasını isterim. Dolar göndersem derhal, derhal.

'SARAY İKTİDARI SİZE NE VERDİ?'

AK Partiye geçmişte oy vermiş olanlar, AK Partili ve MHP'li belediye başkanları, meclis üyelerine, milletvekillerine ve bakanlarına soruyorum. Saray hükümeti kime çalışıyor? Bu saray iktidarı size ne verdi? Saray sosyetesi krallar gibi yaşıyor ne verdi çiftçiye? Bu ülkede toprak mı bitti de dışarıdan geliyor? Bu soruyu sorması lazım herkesin. Bu iktidar kime çalışıyor? 2022'nin ilk 9 ayında tarım ürünü ihracatımız 74 milyon 256 milyon lira. İthalatımız 174 milyar 554 milyon lira. Tarım sektörünün stratejik olduğunu bilmiyorlar.

'UYUŞTURUCU İÇİN KANUN ÇIKARDILAR'

Dün akşam uyuşturucu salgını ile ilgili bir video paylaştım. Sokakta başka ülkelerden gelen mafya pisliklerini anlattım.

Uyuşturucu paraları Türkiye'ye gelsin diye bir değil, birden fazla kanun çıkardılar. Uyuşturucu parasını davet edersen uyuşturucu baronunu da davet ediyorsun demektir. Ve nitekim öyle oldu. Davetiye çıkardılar.

Fotoraman 'İspatla' demiş. Hay hay, son birkaç ayda olan olayları hatırlayalım.

Sırbistan'da kırmızı bülten ile aranan ülkenin en kanlı suç örgütü lideri Vukotiç İstanbul'da öldürüldü. Bunun İstanbul'da ne işi vardı? Çünkü İstanbul'u kendisinin yaşayabileceği bir mekan olarak görüyor. Kendisinin korunduğu bir mekan olarak görüyor, sırtımı siyasilere dayadım kimse bana bir şey yapmaz diyor.

Azerbaycanlı mafya lideri Elnur Gasimov, Ataşehir'de öldürüldü.

İstanbul'un ortasında, AVM'lerde Gürcü ve İranlılar silahla çatıştılar. Bütün Türkiye izledi.

Antalya'da bir başka mafya lideri 'Lotu quli' öldürülmüştü. Afgan baronları zaten İstanbul'da.

Ortadoğu'nun en büyük uyuşturucu baronunu ise hapishaneden çıkarıp bıraktılar. Birileri devreye girdi, bir kararla dışarı bıraktılar.

SOYLU'YA İSTİFA ÇAĞRISI

Bana diyorlar ki 'İspat' et. Ya siz bunları görmüyor musunuz? Sırtını mafyaya dayarsan zaten bunları göremezsin. Bana dönüp diyorsun ki 'İspatla'. İşte ispatladım, ne yapacaksın. Onurun varsa, şerefin varsa istifa edersin!

Türkiye şu anda Avrupa'nın en büyük kara para aklayan ülkelerin başında geliyor. Tarihinde böyle rezalet yok ülkenin. Kirli paralar kirli insanları ülkemize getirdi. Hemen ifade edeyim fotoroman için yeni fotoğraf fırsatları çıktı kaçırmasın. Ama polislerimizi kullanmaya kalkmasın. O polisler benim canımdır. Onların bütün sorunlarını biliyorum. Ve sorunlarını çözeceğiz. Onları intihara sürekleyen bir düzen kurdular. O düzenin Allah belasını versin.

'ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞINI BARONLARA SATTILAR'

Bu saray iktidarı, evlatlarımızı uyuşturucu baronlarına peşkeş çekiyor.

Uyuşturucu kullanımı 10 yaşına kadar düştü. Ve gerçekten de 10 yaşındaki bir çocuğun uyuşturucu kullanması ne demektir? Sadece şu söylenir; Allah belanızı versin denir, Allah belanızı versin.

Çocuklarımızın sağlığını sattılar. Üç beş kuruş için uyuşturucu baronlarına sattılar. Bir genç annesini katletti, ülke şok oldu. Saray ne yaptı, ülke şok oldu, saray ne yaptı? Emin olun o genç o yaşadığı halisünasyonla ne yaptığının farkında değil. Uyuşturucu müptelasının ne yapacağını kimse bilemez. Annelerden dinledim.

'ÖNCE İTHAL BARONLARLA SONRA BİZİMKİLERLE HESAPLAŞACAĞIZ'

Gençlerimizin sesini kimse duymuyor ama ben duyuyorum. Çare ne? Temiz paraları ülkeye getirmek. Önce ivedilikle kara para akışını ivedilikle sonuçlandırmak lazım. İstanbul'a yerleşmiş mafyanın da baronların da başını ezmek lazım. Önce ithal baronlardan mafyadan başlayacağız. Sonra bizimkilerle hesaplaşacağız. O baronlarla boy boy poz verenleri hapislerde çürüteceğiz. Hapiste albümlere bakarak yad eder, öyle kurumlara emir vererek kendini kurtaramaz.

'İNGİLTERE'YE YABANCI YATIRIMCI İÇİN GİDİYORUM'

Kararlıyız, tepeden tırnağa uyuşturucu belasını ülkemizden söküp atacağız. CHP bir mücadele partisidir. Bu çağrım bütün yol arkadaşlarıma ve vatandaşlarımızadır. Sokaklarımızı, çocuklarımızı ve ailelerimizi korumaya hazırlanın. Bu alanda çok çetin bir mücadele vereceğiz.

Bu akşam, İngiltere'ye gidiyorum. Türkiye'ye nefes aldırmak, bulunduğumuz krizden çıkmak için temiz, yabancı yatırıma ihtiyacımız var. Gitmemin en önemli araçlarından biri de bu güçlü, temiz yatırımları Türkiye'ye çekmektir. İçinde bulunduğumuz krizin tek çözüm yolu budur.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (22)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
22 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN