Toplu taşımada 'Gittiğin Kadar Öde’ sistemi hayata geçiyor! İşte geçerli hatlar: İlk adımı o belediye attı

Toplu taşımada 'Gittiğin Kadar Öde’ sistemi hayata geçiyor! İşte geçerli hatlar: İlk adımı o belediye attı

Toplu taşıma kullanan milyonlarca vatandaş bu haberle sevinçten havalara uçuyor. Toplu taşımada artık fazladan ücret ödeme dönemi kapandı. Herkes toplu taşımayı kullandığı kadar ücret ödemesi yapacak. O belediye yeni sistemi duyurdu vatandaş sevinçten havalara uçtu.

81 ilde bulunan toplu taşıma vatandaşın ulaşımını kolaylaştırırken artan ücretlerden sonra vatandaşlar da yeni rakamlara tepki gösterir oldu. Belediyeler bünyesinde yapılan çalışmalar ise çok konuşuluyor. Son olarak Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yatırım, proje ve hizmetlerle dolu 5 yıllık sürecin ardından kamuoyu ile paylaştığı yeni hizmet döneminin projelerini açıkladı. Raylı sistemler üzerinde yapılan toplu ulaşımda ‘Gittiğin Kadar Öde’ dönemi başlıyor.

KAYSERİ'DE YENİ ULAŞIM DÖNEMİ

2019 yılı Mart ayından bu yana Kayseri'de hizmet sağlayan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, altyapıdan turizme, spordan sanata kadar pek çok farklı alanda faaliyet gösterildiğini belirtti. Eğitim, sağlık, tarım ve hayvancılık, çevre ve çevre sağlığı ile birlikte zabıta ve itfaiye hizmetlerinde faaliyet gösterildiğini aktaran Büyükkılıç, kaliteli hizmet sunmak amacıyla tüm gayretlerini sürdürdüklerini belirtti.

Kayseri'de ulaşım planlarıyla 5 yılda karbon salınımı 17 bin ton azaltıldı

5 yıl boyunca yeni ana arter ve bağlantı yolları ile birlikte yeni raylı sistem hatlarının açıldığı görülürken elektrikli otobüs alımları, iletişimde yeni uygulamalar gibi önemli hizmetlilerde Kayserili vatandaşlara sunuluyor. Ulaşım projeleri kapsamında yeni sistemi duyuran Başkan Memduh Büyükkılıç, gittiğin kadar öde uygulaması ile birlikte yeni raylı sistemin hizmete geçeceğini söyledi.

HERKES GİTTİĞİ KADAR ÖDEYECEK

5 yıllık hizmet döneminin ardından toplu ulaşımla ilgili alınan kararları işaret eden Memduh Büyükkılıç, raylı sistem hatları üzerinde gittiğin kadar öde projesinin hayata geçirileceğini duyurdu. Proje ile birlikte akıllı şehircilik düşüncesi tramvay hatlarında yeni bir uygulamayı da hayata geçirecek.

Raylı sistemlerle günlük 4,5 milyon yolcu taşınıyor'

Proje doğrultusunda herhangi bir raylı sistem istasyonundan travmaya biniş yapan yolcunun iniş yaptığı istasyonda ulaşım kartına cihazı okutarak kısa mesafede gitmesi durumunda karta iade yapılan tutarın seyahat etmiş olduğu mesafe kadar ücret ödemesi yapacak aktarıldı.

24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET

Ulaşımda 24 saat kesintisiz hizmet sağlanacağı belirtirken 8 Haziran itibariyle hayata geçirilen gece ulaşımının detayları da paylaşıldı. 983 hat kodlu sefer ve güzergah kapsamında 00.15, 01.45, 03.45 ve 05.15 saatlerinde Gidiş ve dönüş olarak Belsin, Otogar, Şehir Hastanesi, Erkilet Bulvarı, Havaalanı, Tren Garı, Cumhuriyet Meydanı, Mimsin, TOKİ, Beyazşehir ve İldem güzergahları üzerinde sefer sağlanacak.

Bunun yanı sıra 980 hat kodlu sefer ve güzergahlar ile 00.15, 01.45, 02.15, 03.45, 04.45 ve 05.45 saatleri arasında Gidiş ve dönüş olmak üzere Şehir Hastanesi, Otogar, Tren Garı, Düvenönü ve Talas güzergahı üzerinde hizmet sağlanacak. Toplu taşımada aktarma ücretinin kaldırılması ile birlikte aktarma süresinin 80 dakikaya uzatılması ve aktarma sayısının ilk binişten sonraki iki sefere kadar uzatılması da yüz güldürüyor.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN