Trafik cezası olanlara seçim piyangosu! Son günü kaçırmayın, kısa süre geçerli

Trafik cezası olanlara seçim piyangosu! Son günü kaçırmayın, kısa süre geçerli

Kamu kurumlarına borcu olan vatandaşlara af getirilmişti. Trafik cezasından vergi borcuna kadar toplam borç tutarı 2 bin TL'nin altında olanların borcu silinirken, 2 bin TL üstündeki borçlar için yapılandırma imkanı tanındı. Seçim nedeniyle vergi borcu yapılandırma son başvuru tarihi uzatıldı. İşte detaylar...

31 Aralık 2022 tarihi ve öncesine ait kamuya olan vergi, prim ve diğer borçların yapılandırılması için başvuru süresi 31 Mayıs 2023 günü sona erecekti.

Alınan yeni kararla birlikte kamuya olan borçların yapılandırma başvurusu 1 ay daha uzatılacak. 30 Haziran 2023 tarihine kadar yapılacak başvurularla birlikte ilk taksit ödemesi de 1 ay ertelenmiş olacak.

BAŞVURU SÜRESİ HAZİRAN'A UZATILACAK

13 Mart 2023 tarihinde yürürlüğe giren Yapılandırma Yasası sonrası birçok başlıktaki kamu borcu yapılandırmaya girdi.

NTV'de yer alana habere göre, haziran ayı sonuna kadar yapılandırmada başvuru süresini uzatmak üzere bir çalışma yapılıyor. Böylelikle yapılandırmada başvuru süresi haziran sonuna kadar uzatılacak.

Yapılandırma kapsamında bugüne kadar 3 milyon 279 bin mükellef, 180 milyar TL'lik borç yapılandırdı.

HANGİ BORÇLARI KAPSIYOR?

Tüm vergi, prim, trafik, askerlik, nüfus, köprü, otoyol kaçak geçiş cezaları ve daha önce hiç yapılandırma düzenlemesinde yer almayan adli para cezaları, idari para cezaları, öğrenim kredisi borçları, destekleme primi borçları da yapılandırma kapsamında yer alıyor.

Belediyelerin emlak vergisi, su borçları da dahil olmak üzere tüm alacakları, oda ve borsaların, birliklerin aidat borçları da yapılandırılabilecek.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN