14.02.2020  11:40

TSK'dan İdlib'e yoğun sevkiyata devam

Rejim ve destekçilerinin havadan, karadan ateş altına aldığı Suriye'nin İdlib kentine, TSK tarafından yapılan yoğun sevkiyat devam ediyor. Sabah sınırdan geçirilen, obüs ve tankların da olduğu 100'den fazla araçlık konvoy İdlib'e ulaştı.

+
-

Rejimin, destekçileri ile ele geçirmek için karadan ve havadan ateş altına aldığı ve 2 milyona yakın kişinin saldırılar nedeniyle göç etmek zorunda kaldığı İdlib'de, garantör ülke olarak asker bulunduran TSK, sahip olduğu üs bölgelerine tahkimatını sürdürüyor.

YOĞUN SEVKİYATA DEVAM

Son zamanlarda Türk askerlerinin hedef alındığı saldırıların ardından rejime misliyle karşılık veren TSK, sabah saatlerinde İdlib'e askeri personel ve araç takviyesi yaptı. Reyhanlı'daki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan geçiş yapılan; tank, obüs, zırhlı personel taşıyıcı, mühimmat yüklü kamyon ve zırhlı iş makinelerinin olduğu 100'den fazla araçlık konvoyla İdlib'e ulaşıldı.

20-02/14/tskdan-idlibe-yogun-sevkiyat_2724_dhaphoto4.jpg

Konvoy ile daha sonra Eriha yönüne ilerlendi. Konvoydaki askeri personel ve araçların, İdlib'de bulunan gözlem noktaları ile yeni oluşturulan kontrol noktalarında konuşlanacağ belirtildi.

20-02/14/tskdan-idlibe-yogun-sevkiyat_2724_dhaphoto6.jpg

Öte yandan TSK konvoyunun geçişi sırasında bazı Suriyeli siviller, Türk askerlerine el sallayarak, sevgi gösterisinde bulundu.

GAZİANTEP/DHA

 

DİĞER HABERLER
Rejimin üst düzey yetkilisi öldürdü
Maalesef 1 askerimiz şehit
Seferler iptal edildi
4 partiden ortak bildiri
Erdoğan, Borisov ile görüştü
Maden ocağında patlama
Salı gününü işaret etti