Varlık Fonu yöneticisi görevden alındı

Varlık Fonu yöneticisi görevden alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla Varlık Fonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Rekabet Kurulu'na atamalar yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Hüseyin Aydın görevinden alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla Varlık Fonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Rekabet Kurulu'na yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Karara göre Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Aydın görevden alındı. Aydın'ın 19.08.2016 tarihli ve 6741 sayılı Kanun'un 2'nci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4'üncü maddeleri gereğince görevinden alındığı belirtildi.

Hüseyin Aydın'ın yerine atanan isim ise Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcılığına ise 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince Adnan Ertem atandı.

Rekabet Kurulu Üyeliğine de 4054 sayılı Rekabet Korunması Hakkında Kanunun 22 ve 23'üncü maddeleri ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7'nci maddeleri gereğince Cengiz Çolak atandı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN