Z kuşağı gelecekleri hakkında endişeli

Z kuşağı gelecekleri hakkında endişeli

Yapılan bir araştırma Z kuşağında her 10 gençten sadece 1 kişinin geleceğinden endişe etmediğini ortaya koydu.

Sık sık tutum ve davranışlarının ne olacağının ilgi odağı olduğu Z kuşağına yönelik yapılan bir araştırmaya göre gençlerin yüzde 61'i geleceklerinden endişeli olduğunu söyledi. Her 10 gençten sadece 1'i geleceğinden endişe duymuyor.

Ipsos Araştırma şirketi, Z kuşağı gençlerini raporlaştırdı. Yapılan bir araştırma Z kuşağının devlet memuru olmak yerine kendi işini kurmak istediğini ortaya koydu.

Yapılan araştırmaya göre Z kuşağı gençlerinin yüzde 60'ı kendi işlerini kurmak istiyor. Bunu yüzde 36 ile uluslararası bir şirkette çalışmayı düşünme takip ediyor.

Katılımcılara neye önem verdikleri de soruldu. Eğitim yüzde 17'lik payla öne çıkarken, yüzde 14 işsizlik, yüzde 12 kadın erkek eşitliği önemseniyor.

Z kuşağı sırasıyla sağlık, aile ve adalete önem veriyor.

Z kuşağı gençlerin %48’i aileleri ile ilişkilerinin iyi olduğunu belirtirken sadece %3’lük bir kesim aileleri ile ilişkilerini kötü olarak değerlendiriyor. Her 10 geçten 4’ü pandeminin aileleri ile ilişkilerini olumsuz etkilediğini söylüyor.

Gençlerin %70’i ailelerinin yanında güvende hissediyor. Gençlerin sadece %7’si güvende hissetmediğini belirtiyor. Diğer taraftan her 10 gençten 5’i ailelerinin kendileri ile gurur duyduğunu, 4’ü de ailelerinin kendi kararlarını desteklediğini belirtmekte. Bu konularda gençlerin sadece %14 ve %15’i mutsuz.

Gençlerin %61’i gelecekleri konusunda endişeli. Her 10 gençten sadece 1’i gelecekleri konusunda endişeli değil. Endişe düzeyi kadın erkek fark etmiyor.Öne Çıkanlar
YORUMLAR (7)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
7 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN