Banka hesabında doları olanlar dikkat! TCMB'den döviz müdahalesi: Ünlü ekonomist duyurdu

Banka hesabında doları olanlar dikkat! TCMB'den döviz müdahalesi: Ünlü ekonomist duyurdu

Bankada doları olan dikkat. Merkez Bankası yeni düzenlemeye gitti. Ünlü ekonomist Şenol Babuşçu, döviz için alınan yeni kararı duyurdu. Dolar ne kadar? 14 Nisan döviz fiyatları ne kadar? İşte detaylar...

Son bir aydır, dolar fiyatları yükseliş eğilimindeyken Merkez Bankası da sürekli yeni önlemler almaya devam ediyor. Ancak dolar kurunun 19 TL'yi aşması, alınan önlemlere rağmen devam ediyor. Ziraat Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşçu, Merkez Bankası'nın döviz kuru sıçramasını engellemek için bugün yeni düzenlemeler yaptığını açıkladı. Bu arada, seçim sonrası dolar talebini karşılayabilmek için Merkez Bankası'nın Kapalıçarşı'dan döviz satın almaya başladığı iddiaları da ortaya atıldı ancak Merkez Bankası tarafından yalanlandı.

14 NİSAN DÖVİZ FİYATLARI

5

Piyasada son durum 14 Nisan itibariyle şu şekilde: Dolar alış fiyatı 19,3710 TL, satış fiyatı 19,3761 TL; Euro alış fiyatı 21,4296 TL, satış fiyatı 21,4427 TL; Sterlin alış fiyatı 24,2462 TL, satış fiyatı 24,2725 TL olarak belirlendi.

ABD enflasyon verileri de son günlerde takip ediliyor. 12 Nisan'da açıklanan verilere göre ABD TÜFE mart ayında yüzde 0,1 artış gösterirken yıllık yüzde 5 arttı. Bu rakam piyasa beklentilerinin altında kaldı.

Gram altın ise son dönemde tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırarak rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. ABD enflasyon verilerinin piyasa beklentilerinin altında gelmesinin ardından gram altın 1.270 TL'ye kadar yükseldi. Ons altın ise 39 bin 469 TL'ye yükselerek dolar bazında 2.042 dolar olarak belirlendi.

ŞENOL BABUŞÇU'NUN PAYLAŞIMI

4

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN