Beyin gücünüzü test eden bulmaca: Sadece kartal gözlü kişiler vadinin içine gizlenen fotoğrafçıyı bulabilir!

Beyin gücünüzü test eden bulmaca: Sadece kartal gözlü kişiler vadinin içine gizlenen fotoğrafçıyı bulabilir!

Optik illüzyon IQ testi: Sadece yüksek zeka sahibi kişiler, 5 saniye içinde resmin içindeki gizli fotoğrafçıyı tespit edebilirler. Bu optik illüzyon resminde gizlenmiş fotoğrafçıyı görebiliyor musunuz?

Bu eğlenceli optik illüzyon resmi, görüşünüzün ne kadar keskin olduğunu test etmek için bir zeka oyunu olarak paylaşıldı. Bulmaca, izleyicileri vadinin içindeki fotoğrafçıyı bulmaya zorluyor. Bu optik illüzyonda, üzerinde güzel bir gökyüzü olan yemyeşil bir vadi göreceksiniz. Ancak, bir fotoğrafçı vadinin içinde bir yerde saklanıyor ve bu optik illüzyon görüntüsünde resme çekiyor. Bu optik illüzyon görüntüsü, IQ'nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yoludur. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi bilmenin iyi bir yoludur.

1-006.jpg

RESİMDE GİZLENEN FOTOĞRAFÇIYI VADİNİN İÇİNDE GÖREBİLİYOR MUSUNUZ?

Çevremizde birçok çeşit optik illüzyon olduğunu biliyor muydunuz? Bu yanılsamalar çoğunlukla fizyolojik, fiziksel ve bilişsel yanılsamalar altında sınıflandırılır. Tanım gereği, optik bir yanılsama, bir nesnenin veya insanların derinden büyüleyici, akıllara durgunluk veren ve şekil değiştiren bir görüntüsü veya şeyleri algılama şeklimize meydan okuyan bir çizimdir. Bununla birlikte, bu optik yanılsamalar, beyninizin olayları nasıl algıladığına biraz ışık tuttukları için aynı zamanda psikanalizin bir parçasıdır. Açıkçası, normal bir insan beyni, farklı açılardan farklı algılar oluşturan şeyleri veya görüntüleri farklı şekilde görebilir. Böyle akıllıca bir örnek, bir fotoğrafçının vadide bir yerde saklandığı ve resimlere tıkladığı bir görüntüde görülebilir.

5 SANİYEDE FOTOĞRAFÇIYI GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bu optik illüzyon görüntüsüne yakından bakın ve yeşil kıyafeti nedeniyle arka plana karışan fotoğrafçıyı tespit etmeye çalışın. Fotoğrafta takılıp kaldıysanız ve fotoğrafçıyı bulamıyorsanız, fotoğrafın içinde onu vurguladık.

Resimdeki fotoğrafçıyı bulmak oldukça zor olduğu için görüntü binlerce yetişkinin kafasını karıştırdı. Birçok araştırma ve çalışma, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olduğunuzu göstermiştir.

OPTİK İLLÜZYON BULMACASI CEVABI

Fotoğrafçı vadinin sol üst tarafında. Resmi genişletirseniz, vadi resimlerine tıklayan fotoğrafçıyı görebileceksiniz. Bu zekice resimde sadece kartal gözlü izleyicilerin gizli Fotoğrafçıyı 5 saniye içinde görebileceği iddia edildi.

Optik illüzyonlar, beynimizin nasıl çalıştığına dair her zaman büyüleyici bir fikir verir. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Söyleyin bize, vadinin içinde gizlenmiş fotoğrafçıyı bulabildiniz mi?

2-005.jpg

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (5)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
5 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN