Beyninizi karıştıran zeka bulmacası: Denizin altında bulunan gizli hazineyi 7 saniyede bulabilir misin?

Beyninizi karıştıran zeka bulmacası: Denizin altında bulunan gizli hazineyi 7 saniyede bulabilir misin?

Optik illüzyon IQ testi: Bu görselde denizin altındaki gizli hazineyi bulmaya çalışın. Ortalamanın üzerinde zekaya sahip kişiler Gizli Hazineyi 7 saniyede tespit edebilirler. İşte gözlem becerilerinizi ortaya çıkaran optik illüzyon testi.

Bu optik illüzyon zeka bulmacası resmi zor bir bilmecedir. Hem yetişkinler hem de çocuklar için bir Zeka Oyunu olarak tasarlanmıştır. Bu optik illüzyon, içinde bir sürü deniz canlısı, az sayıda balık, yıldız balığı ve bir ahtapot bulunan sualtının güzel resmini gösterir. Bu optik illüzyonun en zor yanı, denizin altındaki gizli hazineyi tespit etmektir. Görüntü, içindeki gizli hazineyi bulmaya çalışan binlerce yetişkinin kafasını karıştırdı.

1-005.jpg

OPTİK İLLÜZYON: DENİZ ALTINDAKİ GİZLİ HAZİNEYİ BULABİLİR MİSİNİZ?

Optik illüzyonlar, genellikle bir nesnenin veya çizimin veya beynin şeyleri algılama biçimine meydan okuyan insanların zihin büken ve şekil değiştiren görüntüleridir. Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel yanılsamalar gibi çeşitli optik yanılsamalar vardır. Bu sefer resimde deniz altında saklı hazineyi bulmanız gereken optik illüzyonun zekice bir örneğini bulduk.

GİZLİ ADAMIN YÜZÜNÜ 7 SANİYEDE GÖREBİLİR MİSİNİZ ?

Bu optik illüzyon görüntüsüne yakından bakın ve su altındaki gizli hazineyi bulmaya çalışın. İçindeki gizli hazineyi bulmak biraz zor gibi görünebilir ama deniz resminin altındaki doğru kabuğa bakarsanız gizli hazineyi görebilirsiniz. Kolaylık sağlamak için, aşağıdaki resimde gizli hazineyi vurguladık.

ZEKA OYUNU CEVABINI MERAK EDİYOR MUSUN?

Resmin içindeki denizin altındaki gizli hazineyi sadece 7 saniyede tespit etmeyi başarırsanız, bunun olağanüstü zekanızın bir işareti olabileceği iddia edildi. Araştırmalar, zor bulmacaları çözerek beyninizi ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olduğunuzu ortaya çıkardı.

Optik illüzyonlar, beynimizin nasıl çalıştığıyla ilgili bazı büyüleyici içgörüler sağlamaya çalışır. Çoğu zaman, belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılamak için zihnimizi kandırabilir. Öyleyse söyle bize, bu optik illüzyonun içindeki gizli hazinenin yüzünü gördün mü?

2-004.jpg

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN