Bu maske harikalar yaratıyor... Porselen gibi cilde sahip olmak için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bal aspirin maskesi tarifi

Bu maske harikalar yaratıyor... Porselen gibi cilde sahip olmak için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bal aspirin maskesi tarifi

Aspirinin ağrı kesici özelliğinin yanı sıra anti bakteriyel ve anti inflamatuar özelliği de bulunmaktadır. Bu nedenle aspirin sivilceli ciltlerde iyileşme etkisi ortaya çıkarır. Cildi onaran ve ölü hücreleri ciltten uzaklaştıran aspirin cilt problemleri üzerinde oldukça etkilidir. İşte aspirinle yapabileceğiniz birbirinden güzel maske tarifleri…

Aspirin içerisinde bulunan asetilsalisilik asit adındaki madde cilt üzerindeki problemlerde oldukça etkilidir. Bu madde aknelere karşı savaşırken iltihaplı sivilceleri tedavisinde de kullanılmaktadır. Sivilce tedavisinde önemli bir etkiye sahip olan aspirin ile yapabileceğiniz farklı tarifler bulunmaktadır. Sadece sağlık açısından değil cilt açısından da önemli etkileri bulunan aspirin, mevsim değişikliği nedeniyle yıpranmış olan cildin yenilenmesini sağlayacaktır.

ASPİRİN İLE YAPILABİLECEK MASKELER NELERDİR?

Kırışıklık önleyici maske

Aspirin ile kırışıklık oluşumun önleyebilirsiniz. Kırışıklıklarınızdan kurtulmak için yapacağınız aspirin maskesinde gerekli malzemeler şu şekildedir:

1 tatlı kaşığı bal

5 tane aspirin

1 yemek kaşığı kadar yoğurt

Aspirini toz haline getirdikten sonra yoğurt ve bal ile karıştırınız. Cildinizi temizledikten sonra bu maskeyi cildinize sürerek yarım saat kadar bekletiniz. Maske cildinizde kuruduktan sonra ılık su yardımı ile yıkayınız. Bu maskeyi haftada bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra ciltte oluşan kırışıklıklar güneş, stres, yanlış beslenme gibi faktörlerden de etkilenmektedir. İlerleyen yaşlarda ciltte kırışıklıkların azalmasını sağlamak için erken yaşlarda maskeler ile cildi destekleyebilirsiniz.

aspirin maskesi

Gözenek sıkılaştırıcı maske

Gözenek problemi yaşayan kişiler aspirin maskesi ile bu sorunlarına çözüm bulabilirler. Gözenek sıkılaştırıcı maske için gereken malzemeler şu şekildedir:

1 yemek kaşığı kadar oksijenli su

1 adet aspirin

1 yemek kaşığı kadar kuru maya

1 çay kaşığı bal

Aspirini toz haline getirdikten sonra içerisine oksijenli su, kuru maya ve balı karıştırarak bir krem oluşturunuz. Bir fırça yardımıyla bu maskeyi yüzünüze sürerek yarım saat kadar bekletiniz. Daha sonra maskeyi ılık su yardımıyla cildinizden temizleyiniz. Haftada bir kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Aspirinin bilinen bir zararı yer almazken gebe ya da emziren kadınların doktoruna danışmadan kullanmaması tavsiye edilir. Bunun yanı sıra aspirine karşı alerjisi bulunan kişilerin de bu maskeleri uygulamaması gerekir. Bu maskeleri uygulayacak olan kişilerin vücudunun ufak bir yerinde deneme yaparak alerjisi olup olmadığını tespit etmesi gerekir. Eğer aspirin içerisinde bulunan maddelerden herhangi birine alerjiniz olması durumunda ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. 

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN