Cengiz Kurtoğlu'nun Orhan Gencebay davasında çarpıcı detay! Yaralama ve hakaretten yargılanıyor: Sinirlenip küfürler etti!

Cengiz Kurtoğlu'nun Orhan Gencebay davasında çarpıcı detay! Yaralama ve hakaretten yargılanıyor: Sinirlenip küfürler etti!

Yaralama ve hakaretten yargılanan Cengiz Kurtoğlu, yargılanıyor. Ünlü şarkıcının cezası, gelecek celsede belli olacak. İşte detaylar...

Orhan Gencebay'a hakaret ettiği gerekçesiyle Mustafa Can adlı kişiyi darp ettiği iddia edilen sanatçı Cengiz Kurtoğlu'nun yargılanmasına devam edildi. İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya şikayetçi Mustafa Can ile taraf avukatları katıldı.

Cengiz Kurtoğlu'nun avukatı Burcu Gündüz Battal, müvekkilinin konser programı nedeniyle duruşmaya gelememesi nedeniyle mazeret sunduklarını söyledi. Müşteki Mustafa Can, dava konusu olayın neden yaşandığına anlam veremediğini belirterek, hakaret etmediğini söyledi.

"CENGİZ KURTOĞLU SİNİRLENDİ VE KÜFÜR ETMEYE BAŞLADI"

Katıldığı doğum günü organizasyonunda Cengiz Kurtoğlu ile aynı masada oturduklarını anlatan Can, şöyle devam etti:

"Kurtoğlu Bulgaristan vatandaşı olduğunu söyledi. Birkaç isim söyledim, 'Tanıyorum, evlatlarım' dedi. Balkan coğrafyasından konuşuyorduk. O bölgede Roman vatandaşların müzik sektöründe olduğunu söyledim. Muhabbetimiz devam ederken mevzu birden Orhan Gencebay'a geldi.

Ben de Orhan Gencebay'ın Samsunlu olduğunu bildiğimi ancak geçen gün birilerinden Roman olduğunu duyduğumu söyledim. Hatta Cengiz Kurtoğlu'na 'Abi sen bilirsin doğru mu?' diye sordum. Amacım Roman vatandaşları aşağılamak değildi.

Kurtoğlu, sinirlendi ve küfür etmeye başladı. Beni servis bıçağıyla yaralamaya çalıştı. Yaşanan olay nedeniyle yüzümde iz kaldı. Yüzümdeki kesi derin değildi sadece üstteki deriyi kesmişti. Şikayetçiyim, davaya katılma talebim var."

Müşteki avukatı İsmail Uğurlu, sanığın cezalandırılmasını isteyerek, müvekkilinin yüzündeki kesiklere ilişkin Adli Tıp Kurumu tarafından rapor hazırlanmasını talep etti.

"CAN, EVİNE GİTME HAZIRLIĞI YAPARKEN KURTOĞLU KOŞARAK KÜFÜRLER ETTİ"

Duruşmada tanık olarak dinlenen Esra Sönmezer, olay gecesi sanık ve müştekiyle aynı yerde bulunduğunu, 10-15 kişilik bir grupla yemek yediklerini, müştekinin ve sanığın alkollü olduğunu söyledi.

Anlamadığı nedenle Kurtoğlu'nun müşteki Can'a bağırmaya başladığını belirten Sönmezer, "Tartışmanın sebebini bilmiyorum, içeridekiler gibi ben de ortamın sakinleştirmeye çalıştım. Mustafa Can evine gitme hazırlığı yaparken Kurtoğlu koşarak küfürler etti. Tarafları ayırmaya çalıştım. Sanığın, müştekinin yüzüne yumruk attığını gördüm ancak sanığın elinde herhangi bir şey var mıydı görmedim. Gördüğüm kadarıyla elinde bir cisim yoktu. Yumruktan sonra yüzünde çizik şeklinde bir kanama gördüm" diye konuştu.

Ara kararını açıklayan mahkeme, Cengiz Kurtoğlu'nun bir sonraki duruşmada hazır edilebilmesi için avukatına son kez süre verdi.

Müdahil Mustafa Can'ın yüzünde olay nedeniyle sabit iz kalıp kalmadığının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na sevk edilerek rapor hazırlanmasına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN