Devletten sosyal yardım alanlar dikkat! Az önce açıklandı: Hemen kontrol edin

Devletten sosyal yardım alanlar dikkat! Az önce açıklandı: Hemen kontrol edin

İhtiyaç sahibi insanlara sağlanan sosyal destek ödemeleri merakla araştırılıyor. Peki ödemelerle ilgili son gelişmeler neler? Tüm detaylar haberimizde.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi insanlara sağlanan sosyal destek ödemeleri ile ilgili hak sahiplerini ilgilendiren önemli açıklamalar yapıldı. Peki sosyal destek ödemelerinde neler değişti? Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

SOSYAL DESTEK ÖDEMELERİYLE İLGİLİ YENİ GELİŞMELER

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi insanlara sağlanan sosyal destek ödemeleri PTT aracılığıyla hak sahiplerinin hesabına yatırılıyor. PTT tarafından yapılan son haberlere göre artık işlemler online olarak yapılabilecek.

Ödemelerle İlgili Yeni Gelişmeler

 Aynı zamanda evde bakım maaşı, yaşlı maaşı, dul maaşı, aile desteği gibi ödemelere Ocak ayında yapılan zam sonrasında Temmuz ayında maaşlara yapılacak zam doğrultusunda tekrar zam yapılması bekleniyor. PTT aracılığıyla yapılan ödemelerle ilgili bütün işlemler artık e-Devlet sistemi üzerinden yapılacak ve ödemeler de e-Devlet sisteminden alınabilecek. İşlemler için e-Devlet sistemine kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaptıktan sonra arama kısmına PTT AŞ yazmak gerekiyor ve sonrasında alt kısımda yer alan hizmetlerden sosyal yardım ödemelerini seçerek işlemlerinizi yapabileceksiniz. 

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN