İki resim arasında 5 gizli fark var! Sadece üst düzeye zeka sahip kişiler 12 saniye içinde bulabiliyor!

İki resim arasında 5 gizli fark var! Sadece üst düzeye zeka sahip kişiler 12 saniye içinde bulabiliyor!

Farkı bulun: İki resim arasında 5 fark var ve bunları 12 saniye içinde bulmanız gerekiyor. Şimdi gözlem becerilerinizi test edin.

İki özdeş resim arasındaki farkı bulmak, en popüler çevrimiçi etkinliklerden biridir. Görüntüler ilk bakışta aynı gibi görünse de, mücadeleyi başarıyla tamamlamak için belirli bir süre içinde tanımlanması gereken farklılıklar vardır.

Bu aktivite eğlencelidir ve aynı zamanda onu uygulayanlarda detaylara dikkat ve görsel algı gibi bilişsel yetenekleri geliştirmeye yardımcı olur. Düzenli olarak bu tür faaliyetlerde bulunmak, yaşlı yetişkinlerde bilişsel düşüşün önlenmesine de yardımcı olur. Gözlem becerileriniz ne kadar iyi? Hadi bulalım.

kapak.jpg

İKİ RESİM ARASINDAKİ FARKLARI BULUN

Yukarıda paylaşılan iki görsel, bir ağacın dalında oturan iki rengarenk kuşu tasvir ediyor. Görseller ilk bakışta aynı gibi görünse de iki görsel arasında 5 fark var ve onları bulmak için 12 saniyeniz var.

Yalnızca en dikkatli kişiler, zaman sınırı içinde iki görüntü arasındaki farkları tespit edebilecektir. Tüm farklılıkları tespit etmenin en iyi yolu, görüntüleri dikkatlice izlemek ve göze çarpan herhangi bir sapmayı tespit etmektir.

GİZLİ FARKLARI BULDUN MU?

Bazı farklılıklar kolayca fark edilirken, diğerlerinin fark edilmesi zor olabilir ve dikkatle bakmanızı gerektirebilir. Şimdiye kadar kaç fark gördünüz? Daha sonra kontrol edebilmek için hızlıca not alın.

Bu aktivite, bilişsel yetenekleri geliştirmek için faydalı olan eleştirel düşünmeyi uyararak beyin için mükemmel bir egzersiz görevi görür. Bu tür aktivitelerin uygulanması, hafızanın daha iyi tutulmasına ve genel zihinsel çevikliğin artmasına neden olarak beyin sağlığını korumanın ve bilişsel gerilemeyi önlemenin harika bir yolu olabilir.

ZEKA BULMACASI CEVABI

Tüm farklılıkları tespit ettiniz mi? Acele edin, zaman yakında bitecek. Tüm farklılıkları aynı anda tespit etmek mümkün değildir. Şimdiye kadar, meydan okumanın sonuna geldik. Kaçınız zaman sınırı içinde tüm farklılıkları tespit edebildiniz? 5 farkın ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? O zaman aşağıdaki çözüme göz atın. İki resim arasındaki farklar şunlardır:

2-006.jpg

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN