Leyla ile Mecnun yeni bölüm nasıl izlenir? 4. yeni sezon kaç bölüm? 5. sezon müjdesi!

Leyla ile Mecnun yeni bölüm nasıl izlenir? 4. yeni sezon kaç bölüm? 5. sezon müjdesi!

8 yıl aradan sonra yeni bölümleriyle izleyicisiyle buluşan Leyla ile Mecnun, Exxen platformunda büyük ilgi gördü. Medya patronu Acun Ilıcalı, beklentilerin üzerinde izlenme sayısına ulaştıklarını belirterek 5. yeni sezonun çekileceğinin sinyallerini verdi. İşte, Leyla ile Mecnun yeni bölüm fragmanı...

Türk dizi tarihinde uzun yıllar sonra yeniden çekilen dizi örnekleri mevcut olsa da Leyla ile Mecnun dizisinin 8 yıl sonra tam kadro bir araya gelmesi hayranlarını heyecanlandırdı. Yayınlandığı 2011-2013 yılları arasında kulaktan kulağa yayılarak izleyici kitlesini genişleten Leyla ile Mecnun, absürt konusu ve özgün esprileriyle bir kez daha seyircisine keyifli anlar yaşatıyor.

LEYLA İLE MECNUN 4. YENİ SEZON FRAGMANI

LEYLA İLE MECNUN YENİ BÖLÜM HANGİ KANALDA, NASIL İZLENİR?

8 yıl sonra yeni bölümleriyle bölümleriyle seyircisiyle buluşan Leyla ile Mecnun dizisi, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu dijital platform Exxen'de yayınlanıyor.

Leyla ile Mecnun müjdesinin ardından 'Exxen üyelik ücreti ne kadar' merak konusu oldu. 2021 yılında yayın hayatına başlayan platformun reklamlı seçeneği aylık ücreti 9.90 TL, reklamsız seçeneği ise aylık ücreti 19.90 TL olarak belirlendi. Herhangi bir taahhüdün bulunmadığı Exxen'de 7 günlük ücretsiz deneme süresinin de bulunduğunu belirtelim.

LEYLA İLE MECNUN EXXEN YENİ SEZON KAÇ BÖLÜM?

Daha önce Onur Ünlü'nün yapım şirketi Eflatun Film tarafından çekilen dizi, bu kez Acun Medya tarafından hayata geçirildi. Aynı kadroyla 26 Haziran 2021 günü bir araya gelen Leyla ile Mecnun dizisinin 4. sezon (Exxen 1. sezon) çekimleri 9 Ağustos 2021 günü tamamlandı.

10 bölüm olarak çekilen absürt komedi dizinin 4. sezon 1. bölümü 3 Eylül 2021 Cuma günü Exxen platformunda yayınlandı. Yeni bölümler her hafta cuma günü Exxen'in içerik kütüphanesine eklenecek ve 4. sezon (Exxen 1. sezon) 5 Kasım 2021 günü sona erecek.

Yeni bölüm çekimlerinden önce magazin muhabirleriyle yaptığı kısa sohbette Leyla ile Mecnun'un yeni bölümleri hakkında merak edilenleri yanıtlayan Serkan Keskin, "Fırsat oldu bizim için. Bir araya geldik. Herkes başka işler yapıyor. Film çekiyor, dizi çekiyor. Hepimiz bu yaz sezonunda organize edildi. Hepimiz 8 haftalık bir sürece gireceğiz. 2 ayda çekeceğiz 10 bölümü. Sonra bakacağız. Umarım her sezon bir 10 bölüm çekeceğiz" ifadelerini kullandı.

LEYLA İLE MECNUN 4. YENİ SEZON YENİ BÖLÜM İZLE

acun-leyla.jpg

LEYLA İLE MECNUN 5. SEZON OLACAK MI, NE ZAMAN?

Yıllar sonra yeni bölümleriyle hayranlarını sevince boğan Leyla ile Mecnun'un yapımcısı Acun Ilıcalı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada olağanüstü bir ilgi gördüklerini belirterek 5. sezonun çekilebileceğinin sinyallerini vermişti.

Acun Ilıcalı'nın paylaşımı şöyle:

"Leyla ile Mecnun 8 yıl sonra yine sizlerle buluştu. Bu yola güzel bir hayalle çıktık ve olağanüstü bir ilgi görerek beklediğimin çok üstünde bir izlenme sayısına ulaştı. Bu muhteşem dizide emeği geçen herkese ve yoğun ilgi gösteren tüm Exxen üyelerine teşekkür ederim. İyi seyirler."

Dizi oyuncularının sosyal medya paylaşımlarına göre Leyla ile Mecnun 5. yeni sezon (Exxen 2. sezon) çekimleri 5 Ekim 2021 günü başladı. 10 bölüm olan 4. sezon çekimleri yaklaşık 2 ay sürdüğü düşünüldüğü zaman, 5. sezon çekimlerinin aralık ayının ilk haftasında tamamlanması bekleniyor. Yine 10 bölüm olarak planlanan Leyla ile Mecnun 5. yeni sezon (Exxen 2. sezon) yeni bölümleri Ocak 2022'de izleyicisiyle buluşacak.

LEYLA İLE MECNUN 2021 OYUNCULARI KİMLER?

Acun Medya'nın yapımcılığını üstlendiği, Burak Aksak'ın senaryosunu kaleme aldığı, Onur Ünlü'nün yönetmen koltuğuna oturduğu, Alper Atakan ve Mehmet Erdem'in müziklerini yaptığı Leyla ile Mecnun oyuncu kadrosunda; Ali Atay (Mecnun Çınar), Serkan Keskin (İsmail Abi), Osman Sonant (Hırsız Yavuz), Ahmet Mümtaz Taylan (İskender Çınar), Cengiz Bozkurt (Erdal Bakkal), Köksal Engür (Ak Sakallı Dede / Karabasan), Deniz Işın (Leyla), Sarp İkiler (Berk), Neslihan Aker (Nurten'in yeğeni Leyla), Sarp Aydınoğlu (Benjamin / Bünyamin), Asuman Dabak (Pakize), İştar Gökseven (Metin Yılmaz), Ege Tanman (Kaan), Engin Günay (Az Sakallı Dede / Çakma Sakallı Dede), Sebahat Adalar (Çiçekçi), Muhammet Mustafa Aşık (Melül), Onursal Yıldırım (Doktor), Güliz Gençoğlu (Sema), Kubilay Çamlıdağ (Kubilay), Bülent Baytar (Dostoyevski), Sadi Celil Cengiz (Telat Abi), Emine Gülsüm Gözümer (Tonton Teyze) gibi isimler yer alıyor.

Leyla ile Mecnun'un 4. sezon bölümlerinde (3. sezona göre) yer almayan isimler ise şöyle: Melis Birkan (Leyla), Ömer Yedinci (Atilla Şendil), Açelya Devrim Yılhan (Eylül), Şafak Pekdemir (Nisan), Nalan Kuruçim (Nurten), Mehmet Cihan Ercan (Hidayet), Mehmet Usta (Kamil), İpek Türktan (Arzu), Ali Ercan Gönültaş (Orhan), Nur Özölke (Derya).

Öte yandan 4. sezonda 'yeni Leyla kim' sorusu da yanıt buldu. Ezgi Asaroğlu, Zeynep Çamcı, Müge Boz, Melis Birkan'dan sonra dizinin 5. Leyla'sı Deniz Işın oldu.

2021-09-12-183106.jpg
Ali Atay ve Deniz Işın

LEYLA İLE MECNUN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Hayranlarının yeni bölümlerini izlemek için sabırsızlıkla beklediği Leyla ile Mecnun'un çekimleri, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda yer alan Sarıyer ilçesindeki Kireçburnu Mahallesi'nde yapılıyor. Dizinin neredeyse tamamının Sarıyer ilçesinin çeşitli semtlerinde çekildiğini söylemek mümkün.

İsmail Abi ile Mecnun el salladığı sahil, Kireçburnu'nda Haydar Aliyev Parkı'nın bitişiğindeki deniz kıyısında yer alıyor.

Erdal Bakkal ve Mecnun'un evi, Kireçburnu sahiline yaklaşık 500-600 metre yürüme mesafesi uzaklığında bulunuyor.

LEYLA İLE MECNUN KONUSU NE?

Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin 'doğar doğmaz birbirlerini buldular' sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsanevi aşıklar Leyla ve Mecnun'dan alır.

Aradan 25 yıl geçer. Bir sabah ailesi Mecnun'a durumu anlatır ve Leyla'yı istemeye giderler. Mecnun başta bu durumdan rahatsızlık duysa da Leyla'yı görür görmez aşık olur. Onu etkilemek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında ak sakallı dedeyi görür. Ak sakallı dedenin rüyalarından çıkıp Mecnun ile beraber yaşamaya başlamasıyla da işler karışır.

Mecnun, Leyla'yı bir trafik kazasında kaybeder. Bu durumu kabullenemeyen Mecnun 1 yıl kimseyle konuşmaz. Daha sonra Leyla'nın organlarının bağışlandığını öğrenir. Bunun peşine düşen Mecnun Leyla'nın kalbini alan Şirin ve ciğerini alan Sedef ile tanışır. Bir yanda kültürlü ve bilgili Şirin diğer yanda kuryelik yapan ve kendi gibi olan Sedef vardır. Mecnun ikisi arasında gidip gelir ancak ikisiyle de mutlu olamaz. Sedef ve Şirin mahalleyi terk eder. Leyla'sının peşinde çöllere düşen Mecnun daha sonra babasının eski bir arkadaşı olan Ömer'in kızı Leyla'ya aşık olur.

Leyla ile Mecnun 4. sezon konusu ise şöyle: Kendi çölünde kaybolan Mecnun 8 yılın ardından mahalleye döner. Fakat mahalle artık eskisi gibi değildir. Sadece mahalle değildir değişen, evinde bile tanıdık yüzler yoktur artık ve eğer bir şeyler yapmazsa ellerinden gidecektir evleri de. Bu kez, "Ben bu oyunu kurarım!" diye yolan çıkan Mecnun mahalleyi bir araya getirmek için elinden geleni yapar. Bilmediği bir şey vardır, bu mücadele onu Leyla ile ortak kaderinin ortasına bırakır.

e-xdrwzweay7cwr1.jpg
Ali Atay ve Serkan Keskin

LEYLA İLE MECNUN NE ZAMAN YAYINLANDI?

Televizyon ekranlarının fenomen dizisi Leyla ile Mecnun'un 1. bölümü, 9 Şubat 2011 Çarşamba günü TRT 1'de yayınlandı. 17 Haziran 2013 Pazartesi günü 103. bölümüyle son kez ekranlara geldi. Dizinin aynı yıl 4. sezonla devam edeceği açıklanmasına karşın TRT yönetimi ağustos ayından dizinin yayından kaldırıldığını duyurdu ve Eflatun Film ile yapılan anlaşmayı iptal etti. Böylece Leyla ile Mecnun dizisi final yapamadan sona erdi. TRT 1'de 27 Ocak 2014 Pazartesi günü 104. bölüm adıyla bir bölüm yayınlandı. Fakat bu bölüm dizinin devamı değil, 30. bölüm ile 31. bölüm arasında zaman atlaması yaşanan 1 yıl içerisinden bir kesit olarak çekildi ve ekranlara geldi.

1. sezon (20 bölüm) > 9 Şubat 2011 - 4 Temmuz 2011

2. sezon (41 bölüm) > 8 Ağustos 2011 - 4 Haziran 2012

3. sezon (42 bölüm) > 3 Eylül 2012 - 17 Haziran 2013

4. sezon (10 bölüm) > 3 Eylül 2021 - 5 Kasım 2021

LEYLA İLE MECNUN NEDEN YAYINDAN KALDIRILDI?

17 Haziran 2013 Pazartesi günü yayınlanan 103. bölümün ardından dizi tatile girdi. 3. ve son sezon Leyla ile Mecnun'un en çok reyting alan sezonu olmasına karşın, TRT düşük reytingleri gerekçe göstererek 21 Ağustos 2013 tarihinde diziyi yayından kaldırdığını duyurdu.

28 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul'da başlayan ve yurt geneline yayılan Taksim Gezi Parkı eylemlerinde Onur Ünlü, Ali Atay ve Serkan Keskin'in görüntülenmesi ve sosyal medyada eylemlere destek vermesi nedeniyle TRT'nin Leyla ile Mecnun dizisini bitirdiği iddia edildi.

Leyla ile Mecnun'un yapımcısı Eflatun Film'in, dizinin çekirdek kadrosuyla çektiği Ben de Özledim adlı dizisi 25 Ekim 2013 - 29 Ocak 2014 tarihleri arasında 13 bölüm olarak Star TV'de yayınlandı.

LEYLA İLE MECNUN NASIL İZLENİR?

Geniş oyuncu kadrosuyla ve absürt komedi türüyle diziseverlerin beğeniyle takip ettiği Leyla ile Mecnun'un 4. ve 5. sezon bölümleri dijital platform Exxen'de yayınlanıyor.

Leyla ile Mecnun'un 1.-2.-3. sezon eski bölümlerini Youtube ve TRT İzle online platformlarından izlemek mümkün.

LEYLA İLE MECNUN 4. SEZON AFİŞİ

leylailemecnun-239438031-1125662077842405-1139576159882930041-n.jpg
Cengiz Bozkurt, Osman Sonant, Ahmet Mümtaz Taylan, Ali Atay, Köksal Engür, Serkan Keskin

LEYLA İLE MECNUN 1-2-3 SEZON BÖLÜMLERİ İZLE

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN