Meme kanserine yakalanan Canan Ergüder yaşadığı zorlu süreci anlattı

Meme kanserine yakalanan Canan Ergüder yaşadığı zorlu süreci anlattı

Geçtiğimiz yıl meme kanserine yakalandığını duyuran Canan Ergüder, tedavi sürecinde yaşadıklarını anlattı.

Ünlü oyuncu Canan Ergüder, geçtiğimiz yıl meme kanserine yakalanmış ve Kemoterapi tedavisi almaya başlamıştı. Son sağlık durumu hakkında bilgi veren Ergüder, tedavi sürecinde yaşadığı zorlu mücadeleyi de anlattı.

Hürriyet Gazetesi'ne konuşan Canan Ergüder, ilk olarak duşta memesinde bir tuhaflık olduğunu fark ettiğini ve doktora başvurduğunu böylelikle hastalığı öğrendiğini söyledi.

Düşüncelerinin en tepe noktasında oğlunun olduğunu söyleyen Canan Ergüder, 'Düşüncelerimin en tepe noktasında oğlum vardı. Henüz 3.5 yaşında. Çok küçük. Çok ağır bir duygu. Ya bana bir şey olursa...' Ergüder, bu süreçte iki kez panik atak geçirdiğinin de altını çizdi.

gjfjfgjgjgj.jpg

Ergüder, tedavi süreciyle ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı:

'Dördü iki haftada bir ağır, dördü daha hafif olmak üzere toplam sekiz kemoterapi aldım. Bitti. Bu arada daha hafif denilen kemoterapi beni mahvetti. Çok fazla ağrı çektim. Kas ağrılarım çok fazlaydı. Insomnia yaptı. Uykusuzluk çıldırtıcı bir şey. Sonra hafifliyor ama işte! Çok şükür vücudum iyi baş etti tüm bunlarla. Ayak ve ayakaltı taban ağrım da fenaydı. Yataktan kalkamıyorsun. Kemoterapi aldıktan beş gün sonra ancak toparlanıyordum. Üzerine radyoterapi aldım. O da bitti, şükür. Görüntülü henüz hiçbir şey bakılmadı henüz. Bakılacak.'

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN