Ne kadar zekisin? Sadece üstün zekalı olanlar resimdeki gizli kalemi 5 saniyede bulabiliyor!

Ne kadar zekisin? Sadece üstün zekalı olanlar resimdeki gizli kalemi 5 saniyede bulabiliyor!

Ara ve bul yarışması, gözlem becerilerinizi test etmek için mükemmel bir araçtır. Gözlem becerilerinizin ne kadar keskin olduğunu test etmek ister misiniz? O zaman 5 saniyede resimdeki gizli kalemi bulun.

Ara ve bul bulmacası, bir resimdeki gizli bir öğeyi belirli bir süre içinde bulma temeline dayanır. Bulmacaları çözmek, tamamlandığında bir başarı ve memnuniyet duygusu sağlayarak stresi azaltmaya ve ruh halini iyileştirmeye de yardımcı olabilir. Ek olarak, arkadaşlarınızla veya ailenizle vakit geçirmenin eğlenceli bir yolu olabilir.

Gizli öğe herhangi bir nesne, hayvan, sayı, alfabe vb. olabilir. Bu aktivite, konsantrasyonu artırmada ve gözlem becerilerinizi geliştirmede faydalıdır. Bu tür bulmacalar genellikle bir eğlence biçimi olarak kullanılır ve ayrıntılara dikkat ve görsel algı gibi bilişsel becerileri geliştirdiği bilinmektedir. Bilişsel becerilerinizi geliştirmek ister misiniz? O halde hemen bu hızlı "ara ve bul" mücadelesini deneyin.

1-009.jpg

RESİMDEKİ GİZLİ KALEMİ BULABİLİR MİSİN?

Yukarıda paylaşılan görsel, inşaat çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği bir inşaat sahnesini gösteriyor. Resimde şantiyede gizlenmiş bir kalem var, 5 saniye içinde gizli kalemi bulmanız gerekiyor. Bu meydan okuma, ayrıntılara dikkatinizi test etmenin iyi bir yoludur.

Gizli nesneyi tespit etmek için dikkatli gözlem ve odaklanma gerektirir, bu da onu konsantrasyon becerilerinizi geliştirmek için harika bir egzersiz haline getirir.

RESİMDEKİ GİZLİ KALEMİ GÖRDÜN MÜ?

Resimdeki kalemi 5 saniyede bulmak zor bir sorudur ve yalnızca üstün gözlem becerisine sahip kişiler kalemi diğerlerinden daha hızlı fark edebilir.

Bu aktivite, bilişsel yetenekleri geliştirmek için faydalı olan eleştirel düşünmeyi uyararak beyin için mükemmel bir egzersiz görevi görür. Beyin sağlığını korumanın ve yetişkinlerde bilişsel gerilemeyi önlemenin harika bir yoludur. Kalemi buldun mu? Acele edin, zaman geçiyor. Kalem tam gözünüzün önünde olabilir ama ilk başta fark etmeyebilirsiniz. Kalemi fark ettin mi?

ZEKA BULMACASI CEVABI

Zaman sınırı bitti. Kaçınız bu süre içinde kalemi fark edebildi? Birçoğunuzun kalemi şimdiye kadar bulduğuna, diğerlerinin ise hala baktığına inanıyoruz. Kalemin nerede olduğunu mu merak ediyorsunuz? O zaman aşağıdaki çözüme bir göz atın. Kalem görüntünün sol tarafında görülebilir, konumu bir daire ile işaretlenmiştir.

2-010.jpg

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN