Patron isyan etti! 24 bin TL, 30 bin TL'ye çalışacak işçi arıyor ama bulamıyor! İşte yapacakları işler

Patron isyan etti! 24 bin TL, 30 bin TL'ye çalışacak işçi arıyor ama bulamıyor! İşte yapacakları işler

Son dönemlerde iş arayan vatandaşlar kadar iş verenler de isyanda. Peki hangi sektörde eleman bulmak zorlaştı? Tüm detaylar haberimizde.

İş arayan insanlar için aylık 24 bin TL maaşlara çalışacak personel arandığı ancak bulunamadığı iddia edildi. Peki hangi sektörde aylık 24 bin TL kazanılır? Hangi sektörde personel bulunmuyor? Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

AYLIK 24 BİN TL MAAŞ KAZANMAK MÜMKÜN

Zeytinyağı üreticileri sonunda isyan etti. Üreticiler personel bulamadıklarını ve iş gücü konusunda sorun yaşadıklarını söyledi. İşlerinin yoğunlaşması sebebiyle personel arayan ancak çalışacak kişi bulamadıklarını söyleyen zeytinyağı üreticileri 1 çuval zeytin fiyatının 50 TL, evli bir çiftin sezon boyu zeytin toplayıp 160 bin TL kazandıklarını söyledi. 3 aylık olarak 140 bin ve 160 bin TL arasında kazancın değiştiği söylenirken aylık olarak 12 bin TL gelir elde edilmiş oluyor.

Çalışacak İşçi Bulunamıyor

 Aydın'da zeytin üreticisi olan ve açıklamalarda bulunan üreticiler bulundukları yerde kişilerin çalışmadığını, iş aradıklarını söylediklerini ancak sundukları işlerde çalışmadıklarını belirtti. Zeytin üreticisi Mehmet Cemal Şengün 700-800 arası ağacı olan insanların işçi bulmakta zorlandığını, hamal olarak çalışan kişilerin aylık 24 bin TL kazanç elde ettiğini; günlük kazançlarının 800-1000 TL arasında olduğunu, usta kişilerin ise günlük 3 bin TL para kazandığını belirtti. Şengün, bulacakları personellerin 3-4 ay içinde güzel kazançlar elde edeceklerini de belirtti. Üretici Şengün, işçilere iyi davranıldığını, kahvaltılarının verildiğini, ancak buna rağmen personel bulmakta zorlandıklarını söyledi. 

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN