Resimde lekesi olmayan gizli bir köpek var! 9 saniyede bulanların IQ seviyesi en az 150 çıkıyor! Zekanı test et

Resimde lekesi olmayan gizli bir köpek var! 9 saniyede bulanların IQ seviyesi en az 150 çıkıyor! Zekanı test et

Resimde, dalmaçyalılar grubunun içindeki lekesiz köpeği bulmaya çalışın. Ortalamanın üzerinde zekaya sahip kişiler, gizlenen köpeği 9 saniyede fark edebilir.

Optik illüzyonlar genellikle beynin nesneleri algılama biçimini zorlayan bir nesnenin veya çizimin veya insanların zihin büken ve şekil değiştiren görüntüleridir. Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel yanılsamalar gibi çeşitli optik yanılsama türleri vardır.

Araştırmalar, normal bir insan beyninin olaylara veya görüntülere farklı bakabildiğini ve her açıdan farklı bir algı oluşturduğunu gösteriyor. Çoğu zaman, bu optik illüzyonlar, şeyleri nasıl algıladığınıza ve zeka seviyenize biraz ışık tuttuklarından psikanaliz testinin bir parçası haline gelir. Bu kez, resimdeki bir grup Dalmaçyalı arasında bir yerde saklanan lekesiz bir köpeğin olduğu optik yanılsamanın zekice bir örneğini bulduk.

1-012.jpg

RESİMDEKİ LEKESİZ KÖPEĞİ BULABİLİR MİSİN?

Yukarıdaki resim zor bir bilmecedir ve hem yetişkinler hem de çocuklar için bir zeka oyunu olarak tasarlanmıştır. Bu optik illüzyonda, siyah beyaz benekli bir grup Dalmaçyalı köpek görebilirsiniz. Bulmaca yapımcısı, bu Dalmaçyalılar arasında lekesi olmayan köpeği bulmanızı istiyor.

Bu optik yanılsamanın daha hileli kısmı, Dalmaçyalılar grubunun içinde hiçbir leke olmayan gizli köpeği tespit etmektir. Görüntü, fotoğrafın içindeki gizli köpeği bulmaya çalışan binlerce yetişkinin kafasını kaşımasına neden oldu.

GİZLİ KÖPEĞİ GÖRDÜN MÜ?

Optik illüzyonlar, beynimizin nasıl çalıştığına dair bazı büyüleyici bilgiler sağlar. Çoğu zaman, belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılamamız için zihnimizi kandırabilir. Öyleyse bize söyleyin, bu optik yanılsamanın içindeki gizli köpeği gördünüz mü?

Resimdeki Dalmaçyalılar grubundaki gizli köpeği sadece 9 saniyede teşhis etmeyi başarırsanız, bunun olağanüstü zekanızın bir işareti olabileceği iddia edildi. Çalışmalar, zor bulmacaları çözerek beyninizi ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olduğunuzu ortaya çıkardı.

ZEKA BULMACASI CEVABI

Bu optik yanılsama görüntüsüne yakından bakın ve Dalmaçyalılar arasında hiç siyah nokta olmayan gizli köpeği bulmaya çalışın. Siyah beyaz Dalmaçyalılarla kamufle edilmiş köpeği lekesiz bulmak çok zor görünebilir. Ancak görüntünün sağ üst tarafına bakarsanız, gizlenmiş köpeği hiçbir siyah nokta olmadan görebilirsiniz.

2-007.jpg

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN