Sezen Aksu'ya evinin önünde Türk bayraklı protesto

Sezen Aksu'nun 'Şahane Bir Şey Yaşamak' şarkısında geçen 'Adem ile Havva' ifadeleri önce sosyal medyada daha sonra kamuoyunda eleştirilerin konusu oldu. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Türkiye ancak fikir ve ifade özgürlüğü zemininde yükselebilir. Şarkı sözlerini çarpıtan zihniyet bu ülkeye sadece kötülük yapmaktadır.” açıklaması yaparak sanatçıya sahip çıktı. Milli Beka Hareketi'ne üye bir grup ise ellerinde bayrakla sanatçının evinin önünde protesto gösterisi yaptı.

Milli Beka Hareketi üyeleri, "Şahane Bir Şey Yaşamak" şarkısında Hazreti Adem ve Hazreti Havva'ya yönelik ifadeler kullanan Sezen Aksu’ya tepki gösterdi.

Aksu'nun Beykoz Kanlıca’daki evinin önünde toplanan grup, basın açıklaması yapmak istedi.

Güvenlik güçlerinin izin vermediği gruptakiler, sanatçının evinin yakınındaki meydana giderek basın açıklaması yaptı.

Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin, şarkısında Hazreti Adem ve Hazreti Havva'ya "cahil" ifadesini kullanan Sezen Aksu'nun sözlerine tepki göstermek için toplandıklarını söyledi.

Aksu’nun, Allah’ın yarattığı ilk insanlar olan Hazreti Adem ve Hazreti Havva’ya yönelik hakareti kabul etmelerinin mümkün olmadığını ifade eden Şahin, "Bazı sözde sanatçılar sanat yaptığını zannederek milli ve manevi damarları tıkamak, dini değerlere hakaret etmek için birbirleriyle yarış içine girdi" dedi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN