Yüzde 100 doğru çıkan bilinçaltı testi: Dürüstçe cevap verin sırrınızı öğrenin

Yüzde 100 doğru çıkan bilinçaltı testi: Dürüstçe cevap verin sırrınızı öğrenin

Projektif testler insan ruhunun durumunu, kişilik özelliklerini, değerleri, hedefleri, savunma mekanizmalarını, korkuları, kompleksleri, travmaları ve çok daha fazlasını anlamaya yardımcı olur.

Bugün en büyük korkunuzu gösterecek bir test sunuyoruz. Resimde ilk ne gördünüz? Hangi unsur daha çok dikkatinizi çekiyor? Dikkatini çeken şey senin için ne diyor?

test-1.jpg

KÜÇÜK KIZ ÇOCUĞU MU GÖRDÜNÜZ?

Çimlerde oturan bir kız dikkatinizi çektiyse, büyük olasılıkla bebeklik döneminde bastırılmış duygularınız veya bilinçsiz bir travmanız var demektir.

Bu travma erken çocukluk döneminde meydana gelen bir olay olabilir . Zihnimizi baskı altına alan tehlikeli ya da travmatik olaylar var ama mesele o olaylara geri dönmek, olumsuz sonuçları ortadan kaldırmak için onları hafızamızda canlandırmanız gerekiyor.

Bilinçaltının bastırabileceği travma veya korku örnekleri şunlardır: Doğum sırasında ölüm riski, anne ile yakın ilişki eksikliği (yetersiz okşama, kucaklama, öpücük), terk edilmişlik duyguları, çocuğun ihtiyaçlarına dikkat etmeme, hastanede uzun süre yalnız bırakılmak vb. Bu olaylar daha sonra yetişkin yaşamındaki bilinçsiz durumlara yansıtılır.

BİR KELEBEK Mİ GÖRDÜNÜZ?

Kelebek, resmin ana unsurlarından biridir, bu nedenle dikkatinizi çekmeyi başardı. Kelebeğin farklı kültürlerde farklı anlamları vardır. Örneğin, kelebekli rüyalar iyi bir alamet olarak kabul edilir ve hayatınıza yeni bir şeyin girdiği anlamına gelir.

Ancak kelebek karanlıkta kaybolursa, bu kötü bir şeyin olacağı veya hayatınızı değiştirecek bir fırsatı kaçırdığınız anlamına gelebilir. Hatta bazı kültürlerde kelebekler ölü ruhların taşıyıcıları olarak kabul edilir ve beyaz kelebekler ölü bebeklerin ruhları olarak kabul edilir. Öteki dünyayla garip bir bağ hissedebilir ve kendinizi şiddetli bir depresyon içinde bulabilirsiniz. Yakın zamanda sevdiğiniz birini veya aile üyenizi kaybetmiş olabilirsiniz.

BİR ÇİLEK Mİ GÖRDÜNÜZ?

Çilek bu görüntünün merkezindedir. Bu, kalbi temsil eden semboldür. Çilek eski zamanlarda aşkın meyvesi olarak kabul edilirdi. Efsaneye göre, Adonis öldüğünde, tanrıça Venüs'ün kederi o kadar güçlüydü ki, Adonis'in yasını tutmayı bırakmadı. Kalp şeklindeki gözyaşları yere düştü ve çilek oldu.

Çilek dikkatinizi çektiyse, o zaman en çok başarısız ilişkilerden veya karşılıksız aşktan korkuyorsunuz. Aynı zamanda, duygusal ikilik yaratan diğer insanlarla ilişkiler arıyorsunuz. Bir yandan ilişki istiyorsunuz, diğer yandan açıklanamaz bir korkunuz var.

Bu duyguların kaynağı, anne babanla olan ilişkinde ya da anne babanın ilişkisinde yatmaktadır. Onların sevgisi, kendi ilişkiniz için bir örnek ve temeldir.

Ebeveynleriniz arasında sevgi eksikliği yaşadıysanız, bu görüntüleri, duyguları ve korkuları kendinizmiş gibi deneyimlemiş ve diğer insanlarla olan ilişkilerinize taşımış olabilirsiniz.

BİR KURU KAFA MI GÖRDÜNÜZ?

Kafatası bu resimde net bir şekilde mevcut değil, ancak diğer tüm unsurlar optik bir yanılsama oluşturuyor . Tüm gerçek unsurları atladıysanız ve önce kafatasını gördüyseniz, bu, sıradan yaşam koşullarında korku saldırıları ve panik şeklinde kendini gösterebilen içsel bir ölüm korkunuz olduğu anlamına gelir.

Ölüm korkusu çoğu insan için normaldir, ancak bazen dayanılmaz boyutlara ulaşır. Bu korku belirli durumlar tarafından tetiklenebilir.

irinin ölümüne tanık olmuş, mücbir sebeplere karışmış ya da yakınlarınızın ölümünden endişe duymuş olabilirsiniz.

Belki de ölmüş ve unutulmuş bir aile üyesi size böyle görünür.

AĞAÇLARI MI GÖRDÜNÜZ?

Bu resimde ağaçlar 2 kişiliğiniz olduğu anlamına gelir. Aşırı durumlarda, bu ikilik bipolar bozukluk veya şizofrenide ifade edilir.

Çok dramatik ruh hali değişiklikleri veya günlük yaşamı engelleyen aşırı ve kalıcı semptomlar yaşıyorsanız, bir uzmana gitmeye değer.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN