DEVA Partisi İBB Adayı İdris Şahin'den kritik İmamoğlu iddiası: Erdoğan sandıkta yenemediği rakibini yargıda yenecek

KARAR TV’de konuşan DEVA Partisi İBB Başkan Adayı İdris Şahin, İmamoğlu hakkında açılan hakaret davası hakkında kritik bir değerlendirmede bulundu. Şahin 'Ben, Sn. Erdoğan’ın sandıkta yenemediği rakibini bir şekilde yargı oyunlarıyla yenebilmek için elinden gelen her türlü çabayı gösterebileceğini düşünüyorum. Eğer seçim sürecinde bıçak sırtı bir durum olursa farklı atraksiyonlarda bulunabilir.' dedi.

MUSTAFA SİVİŞ I KARAR

KARAR TV’de Bİ’KARAR VER programında Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un konuğu olan DEVA Partisi İBB Başkan Adayı İdris Şahin, 14 Mayıs seçimleri öncesi İmamoğlu hakkında açılan hakaret davasının yakın dönemlerde tekrar gündeme taşınacağına dikkat çekti. Şahin, Erdoğan'ın tek sevdası olan İstanbul'u ona muhalif olan kişilerin yönetmesine müsaade etmeyeceğini belirtti.

Şahin, 'Sn. Erdoğan’ın sandıkta yenemediği rakibini bir şekilde yargı oyunlarıyla yenebilmek için elinden gelen her türlü çabayı gösterebileceğini düşünüyorum. Eğer seçim sürecinde bıçak sırtı bir durum olursa farklı atraksiyonlarda bulunabilir ama velev ki seçim süreci olmadı seçimden sonra bu konu yeniden Türkiye’nin gündemine getirilecek' ifadelerini kullandı.

İşte, DEVA Partisi İBB Adayı İdris Şahin'in önemli değerlendirmeleri...

‘ERDOĞAN SANDIKTA YENEMEDİĞİ RAKİBİNİ YARGIDA YENECEK’

'Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Sn. İmamoğlu’nun adaylığına dair gel gitlerin olduğu dönemde, en büyük tehlike hakkında açılmış davaydı. Ne oldu o mahkumiyete? Mayıs seçimleri öncesi bu kadar akut durumdaydı oradaki yara ve çok sıcaktı. Bugün geldiğimiz nokta itibariyle dolaba kaldırıldı ve derin dondurucuda bekletiliyor. Yarın ne olacağı belli değil ve 31 Mart’a kadar da önünde çok ciddi bir süre var. Ve önümüzdeki 1-2 gün itibariyle de tüm listeler kesinleşmiş olacak. Ben, Sn. Erdoğan’ın sandıkta yenemediği rakibini bir şekilde yargı oyunlarıyla yenebilmek için elinden gelen her türlü çabayı gösterebileceğini düşünüyorum. Eğer seçim sürecinde bıçak sırtı bir durum olursa farklı atraksiyonlarda bulunabilir ama velev ki seçim süreci olmadı seçimden sonra bu konu yeniden Türkiye’nin gündemine getirilecek. Çünkü Sn. Erdoğan o kadar güçlendi ki o kadar gücünü domine etti ki, bugün önümüzde bir AYM vardır, belirli konularda fren-denge sistemi olan, Sn. Arslan’ın görev süresi bitiyor ve oradaki yapılanma, Yargıtay’daki seçimler bugün gündemde. Yargıyı önünden şöyle tertemiz çıkartıp, sıyırıp attıktan sonra bir tek sevdası olan İstanbul kalıyor. Ve bu İstanbul’da kendisine muhalif bir yapının bu ülkeyi yönetmesine çok fazla gönlünün razı olacağı kanaatinde değilim.'

yeni-proje-2024-02-26t145558-884.jpg

‘YETER Kİ İSTESİNLER 3 GÜNDE KARAR ÇIKARTIYORLAR’

'Bu tür bir davada bu kadar uzun süre asla istinafta dosya beklemez. Neden mi bekliyor? Siyaseten talimatla, siyasi bir karar vermek için bekliyor. Benim şahsi kanaatim bu yönde. Bu siyasi karar ise henüz verilmedi. Henüz o şartların olgunlaşmadığını düşünüyorum. Hala Sn. Erdoğan sandıkta yenebilme ihtimali varsa sandıkta yenmeyi deneyecektir. Ama sandıkta yenemediğini gördükten sonra önümüzdeki 2025 yılı içerisinde bu süreci bu kadar uzatmayacaktır. Kamu görevlisine hakaretten siyasi yasak gelir. Bu süreci işletmek çok uzun değil. Eğer yargı sisteminde bu kararlar nasıl çıkıyor diyorsanız, yeter ki istesinler 3 günde karar çıkartıyorlar, 3 günde. Öyle 1 yıla şakın bir süre falan bekletmeye gerek yok. Sonuç itibarıyla buradaki dosya çok ağır bir dosya değil. Bu dairenin de iş yükü bu kadar yoğun değil, bildiğim için söylüyorum.'

YORUMLAR (17)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
17 Yorum
Bunlar da İlginizi Çekebilir