05.07.2020  14:00
KAYNAK: 
ANKA

Kılıçdaroğlu YKS'den sonra intihar eden Ömer Ateş'in ailesini aradı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, üniversite sınavına girdikten sonra yaşamına son veren Ömer Ateş’in ailesini telefonla aradı. Ömer Ateş’in amcası Mehmet Ateş ile görüşen Kılıçdaroğlu başsağlığı dileklerini iletirken, yaşanan acı olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

+
-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) Alan Yeterlilik Testleri (AYT) oturumuna girdikten sonra yaşamına son veren Ömer Ateş’in ailesini telefonla aradı. Ömer Ateş’in amcası Mehmet Ateş ile görüşen CHP lideri Kılıçdaroğlu başsağlığı dileklerini iletirken, yaşanan acı olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

NE OLMUŞTU?

Diyarbakır’da 28 Haziran günü AYT girmek için okul binasına gelen 18 yaşındaki Ömer Ateş, sınav öncesi istifra etmesi sonucu sınava alınmamıştı. Eve dönen Ateş, intihar etmişti.  Diyarbakır Eğitim Sen 1 No’lu Şube Eş Başkanı Sadrettin Kaya, “Bu yaşanan bizim yıllardır karşı çıktığımız sınav sisteminin bir sonucu. Gençlerin bütün hayatını birkaç saate sığdırılmak istenmesi ciddi bir kaygı ve stres yaratıyor. Görünen o ki bu kaygı gencin üzerinde etkili olmuş ve bir kusma olayı yaşanmış" demişti.

DİĞER HABERLER
AYM'ye sorulacak hesabı bana soruyorlar bu doğru değil
Kayseri'de DEAŞ şüphelisi 3 kişi adliyede
Honaz Tüneli ne zaman açılacak?
Muhafazakar kadınlardan bir destek daha
Fenerbahçe Üniversitesi'nde hangi bölümler var?
'Tırmanan, 3,9 milyon kişi artan işsiz sayısı'
TSK ve MİT'ten ortak operasyon