Kovid ve grip karışımı virüs dünya gündeminde: 'Flurona' alarmı

Kovid ve grip karışımı virüs dünya gündeminde: 'Flurona' alarmı

İsrail'de yeni bir virüs ortaya çıktı. Ülke, 'flurona' olarak adlandırılan ve grip ile koronavirüsün nadir bir karışımı olan çift enfeksiyonun ilk vakasını bildirdi. İlk vakanın genç bir hamile kadın olduğu belirtildi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele tüm dünyada yoğun bir şekilde devam ederken, İsrail'den gelen haber dünya gündemine damga vurdu.

Independent'ın aktardığına göre İsrail, 'flurona' olarak adlandırılan, grip ve koronavirüsün nadir bir karışımı olan çift enfeksiyonun ilk vakasını duyurdu. Ülkede, hamile bir kadına hem grip hem de koronavirüs teşhisi kondu.

HER GRİP HEM KORONAVİRÜS POZİTİF

İsrail'in Petach Tikva kentindeki Beilinson Hastanesi'nden Prof. Arnon Vizhnitser, "Gelir gelmez kendisine grip ve koronavirüs teşhisi kondu. Tekrar kontrol etmemize rağmen her iki test de pozitif çıktı" dedi.

Prof. Vizhnitser, "Hastalık aynı hastalıktır; viraldirler ve her ikisi de üst solunum yollarına saldırdığı için nefes almada zorluk yaratırlar" dedi.

İsrail Sağlık Bakanlığı'nın, iki virüsün kombinasyonunun daha ciddi bir hastalığa neden olup olmayacağını belirlemek için, her iki testi de pozitif çıkan ilk belgelenmiş vakayı incelediği kaydediliyor. Kadının perşembe günü taburcu olması beklenirken, doktorlar ülkede daha fazla vaka olduğuna inanıyor.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN