Cüneyt Arkın'ın oğlu Murat Arkın babasının vefatının ardından ilk kez konuştu

Cüneyt Arkın'ın oğlu Murat Arkın babasının vefatının ardından ilk kez konuştu

Yeşilçam'ın usta ismi Cüneyt Arkın, dün sabah 84 yaşında hayata veda etti. Cüneyt Arkın’ın cenazesi Beşiktaş’taki özel hastaneden alınarak Zincirlikuyu gasilhanesine götürüldü. Oğlu Murat Arkın, "Bölünülmeye çalışılan bu ülkede herkesi bir araya getiren birleştirici bir unsur oldu" dedi.

Sanat dünyası 'Maden' filminde sömürüye karşı emekçinin duruşunu resmeden, Yeşilçam'ın aşk romantik komedilerindeki jönlüğü ile Hollywood yıldızlarına taş çıkaran Cüneyt Arkın'ın ölüm haberiyle adeta sarsıldı.

Usta oyuncu Cüneyt Arkın kalbinin durması sonucu Beşiktaş Ulus'taki özel bir hastaneye ambulansla kaldırılmıştı. Tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi.

85.jpg

TEŞVİKİYE CAMİİ'NDE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK

Bugün ise Cüneyt Arkın’ın oğulları Murat ve Kaan hastaneye gelerek cenazeyi teslim aldı. Arkın’ın cenazesi defnedileceği Zincirlikuyu Mezarlığı Gasilhanesi’ne getirildi. Usta isim perşembe günü Teşvikiye Camii'nde öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlanacak.

96.jpgSevenleri hastaneye akın ederken, Arkın anısına konulan deftere notlar düşüldü

"HERKESİ BİR ARAYA GETİREN BİRLEŞTİRİCİ BİR UNSUR OLDU"

Usta ismin oğlu Murat Arkın hastane önünde yaptığı açıklamada, "Şunu bilmek çok önemli. Şu anda bölünmüş olan veya bölünülmeye çalışılan bu ülkede herkesi bir araya getiren birleştirici bir unsur oldu" dedi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN