Bir ayda sadece çay içerek 4 kilo verin! Metabolizmanız öyle hızlanacak ki, tığ gibi olacaksınız

Bir ayda sadece çay içerek 4 kilo verin! Metabolizmanız öyle hızlanacak ki, tığ gibi olacaksınız

Sağlıklı ve hızlı şekilde kilo vermek mümkün. Altın otu çayını düzenli tüketerek bir ay gibi bir sürede 4 kilo verebilirsiniz. Peki, altın otu çayının faydaları neler? Altın otu çayı nasıl tüketilmeli? İşte, hızlı ve sağlıklı kilo vermenin yolları...

Bilim dünyasında 'helichrysum arenarium' olarak adlandırılan altın otu bitkisi, ormanda kendiliğinden yetişiyor. Sarı kısmındaki tohumlarda içerdiği vitaminler, tam bir şifa kaynağı.

Altın otu çayı, vücudun yağları depolamasının önüne geçer. Fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için altın otu çayı, çok iyi bir alternatif.

ALTIN OTU ÇAYININ FAYDALARI NELER?

İçeriğinde yüksek oranda antitusif ve kikatrizen barındıran altın otu çayı, vücuttaki enzimleri artırır. Bu enzimler salgılanmış yağları hızla enerji deposuna çevirir.

Tüketilen besinlerin atık olarak vücutta bıraktıkları yağı idrar yoluyla vücuttan atar. Midenin öz suyunu güçlendiren altın çay, hazımsızlık ve şişkinliği ortadan kaldırır. Özellikle bölgesel yağlanmanın önüne geçer. Vücudun kilo dengesini korur.

Altın otu çayının aç karnına içilmesi tavsiye edilmiyor. Çünkü altın otu çok güçlü bir çözelti.

ALTIN OTU ÇAYI NASIL YAPILIR?

20 gram altın otundan kaynar bir bardak suya koyun. 5 dakika demlenmesini bekleyin.

O sırada içine 2 yaprak ıhlamur ekleyin. Daha sonra süzüp tüketin.

Kronik hastalığı olanların uzmanlara danışmadan tüketmemesi gerekiyor. Öte yandan hamile kalmak isteyenlerin de altın otu çayından uzak durması gerekiyor.

altin-otu-cayi.jpg

HIZLI KİLO VERMENİN YOLLARI NELER?

Haşlanmış Limon: Sabah uyandıktan hemen sonra 1 su bardağı haşlanmış limon suyunu düzenli olarak tükettiğinizde, vücuttaki yağ yakımını hızlandırır ve böylelikler zayıflamayı destekler. Böylece hızlı ve doğal bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulursunuz.

Soğan Suyu: Yüksek oranda antioksidan bileşenler içeren soğan suyu vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur. Ayrıca toksin maddelerin atımını da kolaylaştırarak yağ yakımını hızlandırır. Özellikle aç karnına tüketilen soğan suyu metabolizma hızını arttırır ve kilo vermeyi destekleyici rol oynar.

KAYNATILMIŞ SOĞAN SUYU DİYETİ

1 adet iri beyaz soğan kabukları soyularak 4 parçaya ayrılır. Önceden kaynatılmış 200 ml (2 su bardağı) klorsuz suya eklenerek ağzı kapatılır ve kaynamaya bırakılır.

5 dakika kaynayan soğan yenmez ama suyu sabah ve akşam yemeklerden önce içilir. Ayrıca sağlıklı kilo vermeye yardımcı olması için limon suyu, sağlıklı kilo verme programlarının bir parçası olarak da kullanılabilir.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN