Başakşehir'de İETT otobüsünün içindeki kaza kamerada

Başakşehir'de rampa çıktığı sırada geri geri kayan İETT otobüsünün yaptığı kaza 5 kişinin yaralanmasına neden olmuştu. O sırada içeride yaşananların kamera görüntüleri ortaya çıktı. Öte yandan otobüs şoförü soruşturmanın ardından serbest bırakıldı.

İstanbul'da yaşanan kazalara bir yenisi de Başakşehir'de yaşandı. Ekiplerin alarma geçtiği kazada yaralanan çocuklar hastaneye sevk edilmişti. Otobüsün güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde yolcuların savrulduğu, bir annenin de çocuğunun pusetini tutmaya çalıştığı anlar dikkat çekti.

yeni-proje-15.jpg

FRENE BASMADIĞI GÖRÜLDÜ

Öte yandan emniyet ekipleri tarafından yapılan incelemelerde, şoför Durmuş B.'nin otobüs geriye doğru kayarken frene basmadığı tespit edildi.

ŞOFÖR SERBEST BIRAKILDI

Kazada yaralanan şoför Durmuş B., tedavisinin ardından polis tarafından gözaltına alındı. Emniyette konuyla ilgili ifade veren Durmuş B.'nin ekiplere frene bastığını söylediği öğrenildi. Durmuş B., işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

yeni-proje-16.jpg

İÇERİDE YAŞANANLAR KAMERADA

Kazanın otobüsün içindeki güvenlik kameralarına yansıdığı anlara ait görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde geri geri kayan otobüsün içindeki yolcuların savrulduğu o sırada bir annenin bebeğinin pusetini tutmaya çalıştığı anlar dikkat çekti. Aralarında çocuklarında bulunduğu yolcular devrilen otobüsten kazanın şokunu atlattıktan sonra yürüyerek çıkıyor.