Mansur Yavaş ve Meral Akşener Çanakkale’de

Mansur Yavaş ve Meral Akşener Çanakkale’de

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte Çanakkale halkıyla buluştu. Yavaş, “Cenneti yaşatma vaadiyle geldiler, şimdi Türkiye’ye cehennemi yaşatıyorlar. Halkı aç bıraktınız. İHA, SİHA, Anadolu Gemisi bunları partinin malı gibi kullanıp siyasete alet ediyorlar. Açlık, fakirlik, mülteci sorunu konuşulmuyor. Bunları yaparken insanların hayat standartlarını da yükseltmek zorundaydınız” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 14 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçimleri öncesi doğudan batıya, kuzeyden güneye Türkiye’yi gezmeye devam ediyor.

Sabah saatlerinde Ankara’nın Sincan ilçesinde vatandaşlarla buluşan Yavaş, daha sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte Çanakkale’ye geçti.

“SEÇİM ZAMANI MEVSİMLİK MİLLİYETÇİLİKLERİ YÜKSELİR”

Çanakkale Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran vatandaşların coşkulu alkışlarıyla konuşmasına başlayan Mansur Yavaş, her seçim döneminde çeşitli iftiralara maruz kaldıklarını hatırlatarak “Anketler bir şeyi gösteriyor ki tarzlar değişti. Seçim zamanı mevsimlik milliyetçilikleri yükselir. Biraz muhafazakârlık dozu artırılır rakiplerimizde... Yapacaklarını anlatmak yerine maalesef sürekli olarak nefret, iftira, hakaret bunlarla uğraşıyoruz” diye konuştu.

“TERÖRÜN PROPAGANDASINI BU KADAR YAPAMAZSINIZ

Ankara’da herkese eşit hizmet verdiklerinin altını çizen Yavaş, “Ankara Büyükşehir Belediyesini kazandığımız akşam bize Ankara’yı yönetme fırsatı verdiniz. Biz de rozetimizi çıkarıyoruz dedik. Ankara’nın tümünü kucaklayacağız oy verdin vermedin meselesi yok dedik. 25 yıllık bir yönetim gitmişti. Buna rağmen biz zafer kazandık demiyoruz demiştik. Zafer kazanıyoruz dersek oy vermeyenleri düşman kabul ediyoruz anlamına gelir böyle bir tarzımız yok dedik. 4 yıldır bu şekilde devam ediyoruz. Siyaset bunun için yapılır. Bugün oy olarak neredeyse ikiye bölünmüş ülkemizde oy verenler çok aziz de oy vermeyenler hain mi olacak. 2 taraf için de söylüyorum bunu. Şimdiye kadar Cumhur İttifakından her şeyi duyduk ama Millet İttifakından tek bir kötü bir şey söylenmedi. Elbette insanlar farklı faklı düşünecek. Kimse bizim gibi düşünmek zorunda değil ama biz de karşı taraf gibi düşünmek zorunda değiliz. Farklı şekilde oy kullanacağımız için illet, zillet, vatan haini, terörist oluyoruz. Bu milletin yarısına kimse bu şekilde hitap edemez. Terörün propagandasını bu kadar yapamazsınız. Bunun adı siyaset değildir” ifadeleri kullandı.

“KUL HAKKINA ORTAK EDİYORLAR”

2019 Yerel Seçimleri sırasında Mansur Yavaş, şöyle konuştu:

“Ankara’da işçileri çıkaracak dediler bir kişiyi çıkarmadık. Yardımları kesecek dediler en az 10 kat insani bir şekilde arttırdık. İsrafı ortadan kaldırdık. İhaleleri açık yaptık. Halk artık onlara inanmıyor. Ankara’da 25 yıl rant üzerine bir düzen kurulmuş ki artık bıkmışlar. Kul hakkına ortak ediyorlar. Ankara’dan Türkiye’ye ‘adamlar çalıyor ama çalışıyor’ anlayışı yayıldı. Muhafazakâr insanlara kul hakkını meşru kabul ettirdiler. Ankaralı bundan bıktığı için buna ortak olmak istemedi. Mansur Yavaş seçilirse su faturalarını PKK’lılar okuyacak dediler. Bir tane PKK'lı mı buldunuz benim belediyemde? Ne işi var PKK'lının benim belediyemde? Siz şunun hesabını verin. Siz PKK’nın dayatması üzerine açılım sürecinde adımızı kaldırdınız, devlet dairelerinden T.C. yazısını kaldırdınız. Biz gelir gelmez T.C. tabelalarını yerine asarak başladık göreve. Sayın Meral Akşener iki üç gün önce söylemişti yalanladılar ama bugün bakın basına, Ahmet Türk eski Mardin Belediye Başkanı ne diyor? Yine Öcalan'la görüşmeye gittiler. Peki, ne görüşüyorlar soruyorum ben size. Kendilerine oy istiyorlar. Nereye oy verirsen ver, bebek katili çıkmayacak. Oy almak için numara çekmeyin insanlara. Milletin değerleri ile oynamayın. Bebek katili akıttığı kanların cezasını mutlaka çekecek. Oy almak için o bebek katilini siz çıkarırsınız.”

Şu anki iktidarın neden kaybetmek üzere olduğunun da altını çizen Yavaş, “İyi bir Müslümanın ağzından bal damlar. Müslüman iftira atar mı? Siyasi amaçla yalan söyler mi? Ne bu dil o zaman. Artık bu halkın yediğine, içtiğine, gezdiğine, ağladığına, güldüğüne karışmayın kardeşim. Onlara her şey helal. İnsanlardaki açlık, geçim sıkıntısı, torpil, liyakatsizlik konuşulmasın istiyorlar” dedi.

“İNSANLARIN HAYAT STANDARTLARINI DA YÜKSELTMEK ZORUNDAYDINIZ”

“20 yıl önce nerede oturuyorlardı şimdi nerede?” diyen Yavaş, sözlerini şöyle tamamladı:

“Cenneti yaşatma vaadiyle geldiler şimdi Türkiye’ye cehennemi yaşatıyorlar. Siz de olan bu gençlerde de olsun. Gençler artık hayal kuramıyorlar. En iyi araba, telefona sahip olmalı. Sadece sizin çocuklarınızın mı olacak bunlar? Halkı aç bıraktınız. İHA, SİHA, Anadolu Gemisi bunları partinin malı gibi davranıp siyasete alet ediyorlar. Açlık, fakirlik, mülteci sorunu konuşulmuyor. Bunları yaparken insanların hayat standartlarını da yükseltmek zorundaydınız. 15 Mayıs’ta iktidar değişmezse hayatınız da hiçbir şey değişmediği gibi daha da kötüye gidecek. Gençler kararını vermiş inşallah birleşe birleşe kazanacağız. Millet İttifakının bütün belediyelerine nasıl huzur, bereket hâkim olduysa benim güzel ülkeme de huzur, bereket hâkim olacak. Bütün ülkede baharlar açacak.”

AKŞENER: “BU UCUBE SİSTEMİ İSTEYENLER İSE SİZE İŞGALCİ DİYOR”

Yavaş’ın ardından sahneye çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Millet İttifakı’nın seçimi kazandığı zaman neler olacağını anlatarak şu açıklamalarda bulundu:

“Bu seçimde özellikle kadınlara sesleniyorum. Bu seçimde süpürgenin ucuyla süpüreceğiz. Bizi aşağılayan bir zihniyet iş başında. Bıkmadılar kadınları aşağılamaktan. Recep beyin İstanbul'daki mitinginde 'Karı gibi mutfaktan çıkmayan' diyor. Mutfakta yemek pişiren, çoluğunu çocuğunu doyuran, 1 kilo kıymadan 6, 7 yemek yapmaya çalışan kadınlar aşağılanıyor. Sizi doğuran kim, kadın değil mi? Samimiyetle söylüyorum kafayı kırdılar. Bu meydanda her partiye oy veren insanlar var. Bizim için de Türkiye Cumhuriyeti'nin şerefli vatandaşıdır. Bu ucube sistemi isteyenler ise size işgalci diyor. Daha vahimi var dinsiz, kitapsız, imansız oluyorsunuz. Bu şirktir, Allah'a şirk koşmaktır. Bu seçim bu ucube sistemin gitmesi için son seçim. Yahu haramın dibine inmişsiniz, tarım üreticisini öldürdünüz, Çanakkale'nin gençleri umutsuz, kadınları çocukları için üzgün. Üreten şehir olmasına rağmen Çanakkale dibe vurmuş halde. Bu seçimi alacağız değerli kardeşlerim. 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kılıçdaroğlu olacak, ben de başbakan olacağım. Dolaysıyla bir oy Kemal’e bir oy Meral’e…”

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN