Marmaris'i yakan kundakçının babası isyan etti: Keşke kendini yaksaydı

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki 4 gündür devam eden orman yangınını çıkardığı şüphesiyle tutuklanan Sacit Ayhan'ın babası Kadir Ayhan, isyan etti. Oğlu için "Biz bal ile geçimimizi sağlarız ekmek yediğimiz ormanları yaktı" diyen Ayhan, "Keşke ölseydi de ormanları yakmasaydı" dedi.

Marmaris'te 4 gündür devam orman yangınında tüm ekipler seferber oldu. 4 bin 500 hektarın kül olduğu orman yangının şüphelisi olarak tutuklanan Sacit Ayhan’ın babası Kadir Ayhan, hangisine yanayım’ diyerek, "Biz bal ile geçimimizi sağlarız ekmek yediğimiz ormanları yaktı" dedi. Ağlayarak isyan eden Ayhan, "Keşke ölseydi de ormanları yakmasaydı" ifadelerini kullandı.

ALKOLÜ BIRAKMASI İÇİN ÇOK MÜCADELE ETTİM

Marmaris’te bir koyda kışın arıcılık ve balıkçılık ile geçimlerini sağladıklarını belirten baba Kadir Ayhan, “Çok söyledim içme diye. Çok mücadele ettim bırakması için. Hanımından ayrıldı, çocuklarından ayrıldı, psikolojisi bozuldu. Kaldıkları koyda insanlar sigara içince atmasın diye yerler yaptı. Arıcılık yaptık yıllarca. Bir kişi izmariti atsa avucunun içinde söndürürdü. Ölseydi hiç olmazsa bu dağlar yanmazdı. İnsanlar rezil olmazdı. Bu kadar içmesin diye çok uğraştım.

20 gün oldu yanıma geleli. Olay günü temiz kıyafetlerini giydi, hiçbir tartışma yaşamadık. ‘Akşama geleceğim’ dedi. Buradaki insanlara getirilecek bir şey var mı diye sordu. Kahretti gitti kendini de bitirdi, beni de bitirdi. İçtiği zaman başka bir insan oluyor. Sarhoş çok gördüm ama bundaki çok değişik sarhoşluk oluyor. Her gün beraber tekne ile çalışıyorduk. 15-20 metre derinliğe dalardı her gün" dedi.

KEŞKE KENDİNİ YAKSAYDI ORMANLARI YAKMASAYDI

Baba Ayhan, “Yangını duyunca aradım telefonuna ulaşılamıyordu. Çünkü geleceğim dedi, buradakilere akşam ne lazım ne getireyim diye sordu. Önce yangının içinde kaldı zannettim çok korktum zaten ormanın içinde yatar halde bulmuşlar ben oğlumu biliyorum içince zor kendine gelir. Duyar duymaz şok geçirdim, yalan söylemez, yaktığını söylediyse doğrudur yakmıştır oğlum. Keşke kendini yaksaydı da ormanları yakmasaydı” dedi.

3 YIL BOYUNCA YANGIN İŞÇİSİ OLARAK GÖREV YAPTI

4 bin hektar ormanlık alanı yaktığını itiraf ederek tutuklanan Sacit Ayhan’ın babası Kadir Ayhan, oğlunun 3 yıl ormanda yangın işçisi olarak görev yaptığını, gitmediği yer, gitmediği yangın kalmadığını söyledi.

Kadir Ayhan, yaşadığı koyda denizlere bakarak ağlayıp, kendine gelemediğini ve çok acı çektiğini belirtti.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN