İstanbul'da metro saatleri değişti

İstanbul'da metro saatleri değişti

Tam kapanma sürecinde İstanbul'daki metroların çalışma saatleri 06.00 ile 21.00 arasında hizmet vermek üzere değişti. Metro çalışma düzenleri 15 dakika aralıklarla olacak şekilde düzenlendi.

Artan vakalar sonrasında önceki gün gerçekleşen Bakanlar Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada 29 Nisan Perşembe akşamı saat 19.00'dan 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar tam kapanma uygulaması yapılacağı belirtilmişti.

Bununla birlikte kısıtlama sürecinde ulaşımın nasıl olacağı ise merak konusuydu. Konuya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada metroların 06.00-21.00 saatleri arasında 15 dakika aralıklarla çalışacağı bildirildi. 

Kısıtlama sürecinde hizmet verecek metro hatları şu şekilde:

M1A Yenikapı-Ataköy/Şirinevler
M1B Yenikapı-Kirazlı
M2 Yenikapı-Hacıosman
M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir
M4 Kadıköy-Tavşantepe
M5 Üsküdar-Çekmeköy
M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey
T1 Kabataş-Bağcılar
T4 Topkapı-Mescid-i Selam
T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı

Kapanmada hizmet vermeyecek hatlar ise şöyle:

M6 Levent-Hisarüstü/Boğaziçi Üniversitesi metro,
F1 Taksim-Kabataş füniküler,
T3 Kadıköy-Moda tramvay,
TF1 Maçka-Taşkışla teleferik,
TF2 Eyüp-Piyer Loti teleferik

İptal edilen bu hatları kullanan vatandaşların aynı güzergahta hizmet veren İETT otobüslerini kullanabilecekleri söylendi.

İBB Metro İstanbul tarafından yapılan açıklamada İçişleri Bakanlığı genelgesi ile İstanbul genelinde 29 Nisan Perşembe akşamı saat 19.00'dan 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar genel sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Kısıtlama süresince sağlık çalışanları ve zorunlu görevleri nedeniyle çalışmak zorunda olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına 29 Nisan 2021 itibari ile seferlerimizde düzenleme yapılmıştır. 

listelenen hatlarımızda 06.00-21.00 saatleri arasında 15 dakika aralıklar ile işletme yapılacak, 21.00 itibari ile seferlerimiz sona erecektir. Yapılan düzenlemeler işletmelerimiz tarafından günlük ve saat bazlı olarak takip edilerek ihtiyaç görülmesi halinde sefer sıklıklarında yeni düzenlemeler yapılacaktır" denildi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN