Burak Elmas'tan duygusal veda konuşması: Onlar da bizim yaşadıklarımızı yaşayacaklar

Burak Elmas'tan duygusal veda konuşması: Onlar da bizim yaşadıklarımızı yaşayacaklar

Galatasaray Divan Kurulu Nisan Ayı Olağan Toplantısı'nda konuşan Başkan Burak Elmas, Sarı Kırmızılı camiaya seslendi. Elmas, Galatasaray'a veda ederek "Atilla İlhan'ın da söylediği gibi 'Ayrılıklar da sevdaya dahil.' Bugün son kez karşınızdayım. Sizlere garanti ediyorum seçimi kazanan arkadaşlarımız da bizim yaşadıklarımızı yaşayacaklar. En iyi şekilde yeni seçilen başkan ve yönetim kuruluna Galatasaray’ı devredeceğiz'' diye konuştu.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Galatasaray Lisesi’nde gerçekleşen Galatasaray Divan Kurulu Nisan Ayı Olağan Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ın birleşmesini engelleyecek herhangi bir soruna izin vermeyeceğini açıklayan Başkan Burak Elmas, Galatasaray değerlerinin ve aile bütünlüğünün uzun zamandır tehdit altında olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Atilla İlhan’ın söylediği gibi, ’Ayrılıklar da sevdaya dahil. Çünkü ayrılanlarla hala sevgili’. Bugün huzurlarınızda yaklaşık 9 ay önce bu salonda teşekkür konuşması yaptıktan 9 ay sonra son divan toplantımızda bu salondan size 38. başkan olarak konuşmamı yapıyorum. Galatasaray’da birçok olağan genel kurul oldu. Birçok ayrışmalar oldu. Şunun teminatını verebilirim ki her ne olursa olsun en son gerçekleşen olağan genel kurulumuzun bizim tarafımızdan Galatasaray’da ileriye dönük tamiri zor bir yara açmasına, ileride Galatasaray’ın birleşmesine engelleyecek, herhangi bir sorun olmasına izin vermeyeceğiz. Olan oldu artık ileriye bakmak lazım. Çünkü Galatasaray çok kritik bir dönemden geçiyor. Galatasaray en önemli unsuru olan değerleri ve aile bütünlüğü uzun zamandır tehdit altında. Galatasaray’ın içinde bulunduğu bu durumu hissederek bir mücadele vermek şart.''

"SİZLERE GARANTİ EDİYORUM ONLAR DA BİZİM YAŞADIKLARIMIZI YAŞAYACAKLAR"

30 Nisan'da gerçekleştirilecek başkanlık seçimiyle ilgili konuşan Burak Elmas, "Bugün 30 Nisan’da birbirinden değerli başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk Galatasaray’da önemli bir hizmet yarışına girdiler, taşın altına ellerini soktular. Sizlere garanti ediyorum onlar da bizim yaşadıklarımızı yaşayacaklar. Bu kişiye mahsus bir muamele değil artık. Galatasaray’ı kendisine hafta sonu eğlencesi yapmış, Galatasaray’da eleştiriyi geleceğe birlikte gitmek için değil. Kendini tatmin için yapan, arkadaşlarıyla, kişilerle intikamını Galatasaray üzerinden alan, Galatasaray’ı ailesi, yaşadığı değerler olarak değil, bir amaç olarak kullanılan araç olarak görenler onlara da bunları yapamaya devam edecekler. Bu insanlar arasında hepinizi ortak kişileri, başkan, yönetim kurulu kim olursa olsun görmeye devam edeceksiniz. Sizlerden öneli ricam var. 30 Nisan’da kim başkanımız seçilirse seçilsin, azınlıkların sesiyle onların yıpratılmasını değil, çoğunluğun desteğiyle onlara Galatasaray’a hizmet etmelerini, onların da Galatasaray’ı ileriye taşınmalarını izin verin. Görevlerinin tamamlanmasına izin verelim. Eleştirileri kişi bazlı değil, konu bazlı yapalım, Bu Galatasaray geleceği için çok önemli" açıklamasında bulundu.

"EN İYİ ŞEKİLDE YENİ SEÇİLEN BAŞKAN VE YÖNETİM KURULUNA GALATASARAY’I DEVREDECEĞİZ"

Yeni seçilecek başkan ve yönetim kuruluna Galatasaray'ı en iyi şekilde devredeceğini açıklayan Elmas ''Olağan genel kurul sonrasında şeffaf bir şekilde üyelerin aldığı kararı duyduklarını ve gereğini yaptıklarını söyleyen Elmas, "Tüm adaylarımızı Galatasaray’ın tüm iletişim kanallarını şeffafça açarak, onların statta gerekli açıklama yapmalarına izin vererek Galatasaray’a yakışan şekilde bu seçimin geçmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Yapamaya da devam edeceğiz. 30 Nisan tarihine kadar Galatasaray yönetimi ve başkanı Galatasaray’ı temsiline devam edecek. Galatasaray’da bir boşluk olmayacak. En iyi şekilde yeni seçilen başkan ve yönetim kuruluna Galatasaray’ı devredeceğiz" ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY BUNDAN SONRA DIŞARIDAN DAHA ÖNEMLİ İÇ FİKİR MÜCADELESİ VERMEK ZORUNDA"

Bütün ekip arkadaşlarına teşekkür eden Elmas, açıklamalarını şu şekilde noktaladı:

"Galatasaray bundan sonra dışarıdan daha önemli iç fikir mücadelesi vermek zorunda. Galatasaray aile yapısını, değerleri çok bahsettiği fakat yaşamadığı değerlerini savunacak mı, Galatasaray iktidarını paylaşma, Galatasaray’dan güç devşirme savaşını geleceğine teslim edecek mi, etmeyecek mi, Galatasaray bu fikir mücadelesini vermeden, bunu yönetimler içinde söylüyorum. Hiçbir yönetim Galatasaray’da bu iradeyi göstermediği müddetçe bu birlikteliği kolay kolay sağlayamaz. Onun için yeni yönetimlere destek olmak için bu fikir mücadele olarak içimizde vermek zorundayız. Dönemizde bize gösterdiğiniz saygı, sabır ve destek için hepinize teşekkür ediyorum"

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, konuşmasının ardından salondan ayrıldı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN