Gidişi olay olmuştu: Hocası, Emirhan İlkhan'ı unuttu! İtalya havası yaramadı

Gidişi olay olmuştu: Hocası, Emirhan İlkhan'ı unuttu! İtalya havası yaramadı

Avrupa'da oynamak istediğini dile getirerek Beşiktaş'tan 4.5 milyon euro bedelle İtalya Serie A takımı Torino'ya giden Emirhan İlkhan, forma şansı bulamıyor. Oynayamadığı için Sampdoria'ya kiralanan 18 yaşındaki futbolcu, burada da hocası tarafından adeta unutuldu. Siyah-beyazlı taraftarlar, gelecek vaat eden Emirhan İlkhan'ın cüzi sayılacak bir bonservis ile gitmesine tepki göstermişti. İşte, Emirhan İlkhan'ın İtalya'daki şanssız günleri...

Beşiktaş'tan büyük hayallerle Torino'ya transfer olan, ardından Sampdoria'ya kiralanan 18 yaşındaki Emirhan İlkhan için işler istediği gibi gitmiyor.

TORİNO'DA İŞLER İSTEDİĞİ GİBİ GİTMEDİ

Siyah-beyazlı kulüpte Önder Karaveli ile birlikte A takımda sürekli forma şansı bulan 18 yaşındaki Emirhan, toplam 12 resmi maçta 673 dakika süre bulmuştu.

Hayalinin Avrupa olduğunu söyleyerek 4.5 milyon euro ve bir sonraki satıştan yüzde 15 karşılığı Torino'ya transfer olan Emirhan, burada sezonun ilk yarısında 4 maçta sonradan oyuna girip 92 dakika saha kaldı ve skora etki edemedi.

SAMPDORIA'DA FORMAYI ADETA UNUTTU

Torino tarafından küme düşme hattında yer alan Sampdoria'ya, daha fazla oynama hedefiyle kiralanan Emirhan burada adeta unutuldu.

Sampdoria Teknik Direktörü Dejan Stankovic tarafından 4 maçta yedek kulübesinden oyuna dahil olan Emirhan, yalnızca 57 dakika oynayabildi ve skora etki edemedi.

emirhan-ilkkan-2022-2023-sezonu.jpg
Emirhan İlkhan'ın 2022-2023 sezonu maç performansı / Transfermarkt

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN