14.08.2020  12:21
SON GÜNCELLEME: 
15.08.2020  00:06
KAYNAK: 
SÖZCÜ

TEDAŞ yöneticisi Bora Ülker muhalefeti hedef aldı, sosyal medyadan hakaretler yağdırdı

TEDAŞ'da Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Bora Ülker, Twitter'dan muhalefet liderlerini hedef aldı, peş peşe hakaretler yağdırdı. İYİ Parti lideri Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve CHP Sözcüsü Faik Öztrak'a yönelik çirkin paylaşımlarda bulunan Ülker, tepkiler üzerine hesabına erişim sınırı getirdi.

+
-

20 yıldır Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.'de (TEDAŞ) çalışan inşaat mühendisi Bora Ülker, Twitter üzerinden muhalefeti hedef aldı, çirkin paylaşımlarının haber olmasının ardından TEDAŞ yöneticisi hesabına erişim sınırı getirdi.

Ülker, Twitter'dan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Devlet Bahçeli ile bir fotoğrafını yayınlayarak "Esas duruşunu bozma. Bir gün hepiniz…" diye yazdı. Ardından CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın bir açıklamasını paylaşarak "Size Türk diyenin size Müslüman diyenin alayını…" diyerek paylaşım yaptı. 

İYİ Parti için de "İP'in bir ucu Kandil'de bir ucu Fetö'de… APLA ortada İP atlıyor. Ya arkasından giden ipsiz, sapsızlar.. Siz kimin İP'iyle kuyuya indiniz. Kuyunun sonu karanlık. Dibi görünmeyen kuyuya inme. Boğulursun cancağızım!" ifadelerini kullandı. 

AKŞENER VE BABACAN'A ÇİRKİN SÖZLER

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e de 'Yalancı' diyen Ülker, Akşener'in koronavirüse yakalanmasını istedi. Ülker, Akşener'in fotoğrafını paylaşarak "Bu kadın müfteri, bu kadın yalancı! Ula Corona! Git görün ona! Ula bu karı teröristlere ve Fetö'cülere af çıkmadi diye mu bozuldi? Yoksa corana mi uğradi ona? Eeee kolay gelsün Corona.. Bakalum hanginuz daha kuvvetlü virus" paylaşımı yaptı. 

Ülker, DEVA Partisi lideri Ali Babacan için de paylaşımlar bulundu,"Hayırdır Sir Ali! Kendini Ali Baba bu ülkeyi de Ali Babanın çiftliği mi sandın? Kraliçenin gülüne FETÖ suyu verilmiş sen de bu zehiri aktarlarda millete deva mı satıyorsun! Senin gibi beslemelerin, besmelesiz ağızlara Devlet Beyi alması reva mı hakka! Senden gelen deva devamıdır halka" ifadelerini kullandı.

HESABINA SINIRLAMA GETİRDİ

Bora Ülker, çirkin paylaşımlarının haber olmasının ardından gelen tepkiler üzerine Twitter hesabına sınırlama getirdi.

DİĞER HABERLER
Yunan komşularımız isteksiz
CHP'den belediyelere talimat
Ehliyet ve kimlikler tek kartta
'En babayiğit kişiye' çağrı
'Enis Berberoğlu Meclis'e dönsün' çağrısı
Çocukların umudu hatalı 5 liralara kaldı
6 bin EBA Destek Merkezi kurduk