14.02.2020  05:38

Facebook'un 'temiz gemiş' özelliği tüm kullanıcılara açıldı

Facebook kullanıcılarının mahremiyetini koruyacak yeni özelliği 'temiz geçmiş'i, tüm üyelerin hizmetine açtı.

+
-
Facebook 2018 yılında sınırlı şekilde kullanıma açtığı kullanıcıların mahremiyetini koruyacak "Temiz Geçmiş" özelliği, "Facebook'un Dışındaki Hareketler" yeni ismiyle dünya çapındaki tüm kullanıcılara açıldı.
 
Ağustos ayında sınırlı sayıda kullanıcıya açılan özellik, şimdi Facebook'u aktif olarak kullanan 2,4 milyar kişinin erişimine açılmış durumda.
 
Başka şirketlerin internet sitelerini ziyaret eden kullanıcıların o sitedeki faaliyetleri Facebook'a iletiliyor ve Facebook bu bilgileri kullanıcıların ilgilendiği reklamları onlara göstermek için kullanıyor. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar, bu bilgilerin bir özetini görebilecek ve diledikleri takdirde bunu hesaplarından kaldırabilecek.
 
20-02/14/1.jpg

Yeni Facebook özelliği aracılığıyla geçmişinizi silebildiğiniz gibi takip edilme özelliğini de kapatma şansına sahip oluyorsunuz. Böylece çevrimiçi geçmişini sürekli olarak silme ihtiyacı duymayacaksınız.

20-02/14/2.jpg
Bununla birlikte Facebook, bir uyarıda bulunuyor: Yeni araç, sizin çevrimiçi verilerinizin izini takip etmeyi engellese de reklamcıları ve şirketleri diğer bilgilere dayanarak size reklam sunmaktan alıkoymayacak. Bunu engellemek için Reklam Ayarları kısmından 'Ortaklardan alınan verilere dayalı reklamlar' sekmesini kapatmanız gerekiyor.
 
 

 
GÜNÜN VİDEOSU

İsrail cenazeye bile zulmetti

İsrail askerlerinin, abluka altındaki Gazze Şeridi''nde şehit ettikleri Filistinlinin naaşına yaptıkları zulüm kameralara yansıdı. Görüntülerde, buldozer kullanan İsrail askeri, Filistinli şehidin naaşını almaya çalışırken cesedi parçalayıp ardından sürüklüyor

DİĞER HABERLER
İstanbul’da güpegündüz bina kapısı çalındı
Samsun belediyesinden Berna Laçin'e veto
İstifa bilmecesi
Özür dile Aleksey
Erdoğan'a taziye mesajı
'Libya'da şehit' haberi başlarına iş açtı
Korkulan olmadı