Seçim sonrası Google'da en çok aratılan kelimeler şaşırttı! Bugün herkes bunu merak etti

Seçim sonrası Google'da en çok aratılan kelimeler şaşırttı! Bugün herkes bunu merak etti

Cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci tur oylamasının ardından Google arama motorunda en çok aranan kelimeler hayrete düşürdü. Seçim sonuçları, Google aramalarına da yansıdı. İşte, seçimden sonra Google'da en çok aranan kelimeler...

Türkiye, 28 Mayıs 2023 günü ikinci tur cumhurbaşkanı seçimi için sandık başına gitti. Resmi olmayan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan yeniden cumhurbaşkanı seçildi.

Seçim gündemi, aynı şekilde sosyal medyaya ve internete de yansıdı. Google Trends verilerine göre cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Türkiye'de en çok yapılan aramalar ortaya çıktı.

GOOGLE'DA EN ÇOK ARATILAN İLK ÜÇ KELİME

Sputnik'ten Turan Salcı'nın haberine göre, Google Trends verilerine göre Türkiye’deki seçimler birçok ülkede en çok aratılan kelimeler olurken, Türkiye'de ise 'euro', 'Pirus Zaferi ne demek?' ve 'döviz' ilk üçte yer aldı.

İlk üçün ardından en çok aratılanlar arasında ise 'Selahattin Demirtaş' ve 'Mansur Yavaş' yer aldı. Türkiye'de seçim günü olan 28 Mayıs'ta 'Seçim sonuçları' en çok aratılan kelime oldu.

28 ve 29 Mayıs'ta 'Türkiye'deki seçimler' araması ise birçok ülkede ilk sırada yer aldı. Bu ülkelerden bazıları; Rusya, Almanya, Yunanistan ve Suudi Arabistan oldu.

Bu arama ABD, Birleşik Krallık, İsviçre, İtalya ve Ukrayna'da da üst sıralarda yer aldı.

'ERDOGAN' KELİMESİNİ EN ÇOK ARATAN ÜLKELER

Dünya genelinde Google'da 'Erdogan' araması yapanların sayısı yüksek sıralarda yer aldı. 'Erdogan' kelimesini en çok aratan ülkeler; Belçika, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Hollanda, İsveç ve Macaristan oldu.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN