Tokyo’da günlük vaka sayısında yeni rekor

Tokyo’da günlük vaka sayısında yeni rekor

Japonya’nın başkenti Tokyo’da koronavirüs (Corona virüs) salgınının başlamasından bu yana en yüksek günlük vak’a sayısı kaydedildi. Başkentte tespit edilen 224 yeni vaka, ülke genelindeki toplam vaka sayısını 21 bin 361’e taşıdı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) uygulamasının 25 Mayıs’ta sona erdiği Japonya’da son günlerde yeniden artan vaka sayıları ikinci dalga endişelerine neden olurken, başkent Tokyo’dan bugün kötü haber geldi. Başkentte şu ana kadar görülen en yüksek günlük vaka sayısı doğrulandı. Tokyo’da bugün tespit edilen rekor sayıdaki 224 vaka, başkentteki toplam bilançoyu 7 bin 272’ye taşıdı.

TOPLAM VAKA SAYISI 21 BİNİ AŞTI

Bugün 224’ü Tokyo’da olmak üzere ülke genelinde 236 yeni enfeksiyon tespit edilirken, son gelişmelerle Japonya’daki toplam vaka sayısı da 21 bin 361 olarak açıklandı. Toplam bilançoya havaalanı karantinalarında kayda geçen vakalar ile karantina gemisi Diamond Princess’in yolcu ve mürettebatından enfekte olan 712 kişinin dahil olduğu belirtildi.

TOPLAM 995 KİŞİ ÖLDÜ

Japonya’da ilk Kovid-19 vak’asının görüldüğü 16 Ocak’tan bu yana toplam 995 kişinin virüs nedeniyle hayatını kaybettiği bildirilirken, karantina gemisinde hayatını kaybeden 13 yolcunun da toplam ölü sayısına dahil olduğu vurgulandı.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN