15.09.2020  13:30
KAYNAK: 
ANTALYA/ANKA

Antalya'da ‘Pandemi Günlerinde Tiyatro Buluşmaları’ başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Pandemi Günlerinde Tiyatro Buluşmaları’ projesi, Antalya Şehir Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği ‘Takıntılar’ isimli oyunu ile başladı.

+
-

'Pandemi Günlerinde Tiyatro Buluşmaları’ projesi ile salgın nedeniyle faaliyetlerini ertelemek veya iptal etmek zorunda kalan özel tiyatrolar, Antalya Açık Hava Sahnesi’nde seyirci ile buluşuyor.

Proje kapsamında Antalya Şehir Tiyatroları’nın (AŞT) Takıntılar isimli oyunu sahnelendi. İlk kez seyirci ile buluşan Takıntılar, Antalya izleyicisinden tam not alırken, pandemi nedeniyle oyunlardan uzak kalan tiyatro severler sosyal mesafe ve maske kuralına uyarak tiyatro izlemenin keyfini yaşadı. Yönetmenliğini Deniz Hamzaoğlu’nun yaptığı “Takıntılar”, zaman zaman günlük hayatı olumsuz etkileyen takıntıları yer yer mizahi bir dille seyirciye sundu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MORAL DESTEĞİ

Antalya Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşen gösterime, çok sayıda tiyatrosever katıldı. Pandemi sürecinde toplum sağlığı için fedakarca görev yapan sağlık çalışanları ve dezenfeksiyon işlemlerinde çalışan işçiler de Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak oyunu izledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi, 23 Eylül’e kadar devam edecek “Pandemi Günlerinde Tiyatro Buluşmaları” projesi kapsamında her oyun için 300 koltuğu sağlık çalışanları ve dezenfeksiyon işçilerine hediye etmek üzere satın aldı. 

PANDEMİ GÜNLERİNDE TİYATRO BULUŞMALARI

‘Pandemi Günlerinde Tiyatro Buluşmaları’ 15 Eylül’de Semaver Kumpanya’nın ‘Cimri’, 16 Eylül’de Biraderler Yapım’ın ‘Biraderler Cabaret’, 21 Eylül’de Levent Üzümcü’nün ‘Anlatılan Senin Hikayendir’, 22 Eylül’de Ankara Birlik Tiyatrosu’nun ‘Mahzuni Şerif’ ve 23 Eylül’de Duru Tiyatrosu’nun ‘İki Bekar’ isimli tiyatro oyunları ile devam edecek. 

DİĞER HABERLER
Eşine özel kadro açan rektör görevden alındı
Görevine son verilen eski rektör Hüseyin Bağ kimdir?
Eski rektör Hüseyin Bağ'ın eşi Derya Bağ'ın mesleği nedir?
İstanbul'da deprem paniği
İstanbul sallandı
İstanbul'da servislere zam
Tünel inşaatında patlama: 8 işçi yaralandı