12.11.2019  12:42

Burhaniye’de engelli çocuklar unutulmadı

Burhaniye Belediyesi engelli çocukları unutmadı

+
-
Belediye ekipleri tarafından ilçe genelinde ilk planda 4 ayrı parka monte edilen salıncaklar engelli çocukların yüzlerini güldürdü.

Engelli çocukların sosyalleşerek hem aileleriyle hem de arkadaşlarıyla birlikte açık havada eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak olan engelli salıncakları engelli çocukların hizmetine açıldı. Tekerlekli sandalye ile hiçbir yardıma gerek kalmadan kullanabilecek salıncaklar şimdilik Pelitköy sahil park, Ören Yürüyüş yolu parkı, İskele Demokrasi Parkı ve Merkez Turan Bayraktar Parkı olmak üzere 4 ayrı parkta çocuklarla buluştu. Özel olarak tasarlanan ve tekerlekli sandalyelerin rahatça sallanabileceği donanıma sahip salıncaklarda özel emniyet ve engellinin kimseye muhtaç olmadan sallanacağı aparatlar bulunuyor. Engellilerin her koşulda yaşamlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Engelli çocuklarımız artık bu salıncaklarda doyasıya eğlenecekler. Engellilerle ilgili projelerimizle Burhaniye’de engelleri kaldıracağız” dedi.

T
ürkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi Başkanı Gürsel Vardar da, “Yapılan proje engelliler için bir fark oluşturmuştur. Bu tür projeler bizleri mutlu etti. Engelli bireylerin topluma katılımı yönünde atılan adımların ve yapılan projelerin her zaman destekçisiyiz. Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’e engelliler için sunduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

BALIKESİR/İHADİĞER HABERLER
Bakan Selçuk velilere seslendi
Yoğun bakımda değil tedavisi sürüyor
Baroları böldünüz de ne oldu?
Ciddi önlemler almayı düşünüyor musunuz?
Üye olun Külliye'de bir gün geçirin
Savcı çağırırsa silahlanan dernekleri söylerim
Ege'de süreç en başa döndü