Cep telefonu almak isteyenler dikkat! O tarihi bekleyin: Fiyatlar yarı yarıya düşecek!

Cep telefonu almak isteyenler dikkat! O tarihi bekleyin: Fiyatlar yarı yarıya düşecek!

Son dönemde günden güne artış gösteren cep telefonu fiyatları sebebiyle vatandaş artık telefon alamayacak duruma geldi. Peki cep telefonlarına ne zaman indirim yapılacak? Tüm detaylar haberimizde.

Cep telefonu fiyatları sebebiyle almaya zorlanan vatandaşların yüzünü güldürecek haberler peş peşe gelmeye başladı. Cep telefonu fiyatları düşüyor mu? Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

CEP TELEFONU FİYATLARI DÜŞECEK Mİ

Son dönemlerde günden güne artış gösteren cep telefonu fiyatları vatandaşı zorlamaya devam ederken Recep Tayyip Erdoğan o vaatlerini tek tek açıkladı. 14 Mayıs seçimine sayılı günler kala Recep Tayyip Erdoğan Ankara Spor Salonu'nda yapılan toplantı esnasında seçim beyannamesini açıkladı ve gençlerin en çok dikkatini çeken vaat cep telefonu ve bilgisayar ile ilgili vaat oldu. 

Cep Telefonu Fiyatlarında Vergi Muafiyeti

Recep Tayyip Erdoğan tarafından bildirilen seçim beyannamesi kapsamında üniversite öğrencilerinin ilk cep telefonu ve bilgisayar alımlarında vergi alınmayacak ve fiyatlar neredeyse yarı yarıya düşmüş olacak. Son zamanlarda en ucuz akıllı telefon 3.5-4 bin TL fiyat aralığında başlıyor ve 45-50 bin TL'ye kadar yükseliyor. Bu yüksek fiyatları cep telefonlarının ithal olması etkilerken alınan özel tüketim vergisi gibi vergiler de çok yükseltiyor. ÖTV yanında cep telefonlarında yüzde 18 oranında KDV, TRT bandrol ücreti, Kültür ve Turizm Bakanlığı Payı da alınması fiyatları giderek yükseltiyor. ÖTV oranları ise telefon fiyatına göre yüzde 25 oranından başlayıp yüzde 50 oranına kadar yükseliyor. Seçim vaadi olarak verilen bu vaat yerine getirilmesi halinde cep telefonu fiyatlarının neredeyse yarı yarıya düşmesi bekleniyor.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN