Back To Top
AB'den Mustafa Akıncı'ya teşekkür mektubu

AB'den Mustafa Akıncı'ya teşekkür mektubu

AB\'den Mustafa Akıncı\'ya teşekkür mektubu
- A +

AB Komisyonu Başkanı Leyen, daha önce kendisine kutlama mesajı yollayan KKTC Cumhurbaşkan Akıncı'ya cevaben teşekkür mektubu yolladı. Akıncı, gönderdiği kutlama mesajında, Kıbrıs'ta çözüm yönündeki kararlılığını belirtti.

 Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, daha önce kendisine kutlama mesajı yollayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya cevaben teşekkür mektubu yolladı.

AKINCI'DAN DA MEKTUP

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 1 Aralık’ta resmen göreve başlayan Leyen, göreve başlamasının ardından Akıncı'nın kendisine gönderdiği kutlama mesajına mektupla cevap vererek, teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Akıncı, gönderdiği kutlama mesajında Kıbrıs'ta çözüm yönündeki kararlılığını belirtmesinin yanı sıra, Kıbrıs Türk toplumunu ilgilendiren konuları da AB ile görüşme arzusunu ifade etmişti.

"HER TÜRLÜ KATKIYI YAPMAYA HAZIRIZ"

AB Komisyonu Başkanı Leyen, cevaben yolladığı mektupta, Cumhurbaşkanı Akıncı'ya teşekkür ederek, Kıbrıs'ta kapsamlı bir çözüme AB'nin tam desteğini ifade etti. Leyen, Kıbrıs'ta iki tarafın uygun göreceği çerçevede her türlü katkıyı yapmaya da hazır olduğunu dile getirdi.

Leyen, Kıbrıs Türk toplumunu ilgilendiren konularda Akıncı ile diyalog içinde olmayı arzuladığını da kaydetti.

LEFKOŞA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN