Havaalanındaki bagaj görevlilerinin görüntüleri şoke etti: Fırlattılar, tekme attılar…

Avustralya’da bulunan bir havaalanındaki yer hizmetlerinde çalışan iki kişi, yolcuların valizlerini bilinçli olarak fırlattıkları videonun viral olmasından sonra işten kovuldu.

İSMAİL CÖMERT

Bagaj görevlileri, şok edici görüntülere yönelik acil bir soruşturmanın ardından görevden alındı. İnternette viral hale gelen görüntülerde, görevlilerin yolcuların bagajlarını taşıma bandına fırlattığı ve tekmelediği görüldü.

ŞİRKETTEN JET AÇIKLAMA

Bugün, Melbourne Havalimanı'nda yer hizmetlerinden sorumlu Swissport, iki çalışanın kovulduğunu doğruladı. Yapılan açıklamada, "Melbourne Havalimanı'nda yolcu bagajlarını kabul edilemez bir şekilde taşıyan iki ekip üyesinin davranışları hakkında acil bir soruşturma başlatıldı. Bu soruşturmanın sonucunda, bu kişiler artık Swissport tarafından istihdam edilmiyor” denildi.

Devamında ise, “Ayrıca, beklediğimiz ve uyguladığımız yüksek standartları hatırlatmak için tüm operasyon ekiplerine brifing verdik. Birkaç kişinin kabul edilemez davranışının tüm ekibimizin kaliteli çalışmasına gölge düşürmesine izin verilmeyecek” diye eklendi.

basliksiz-3a.jpg

‘ÇALIŞANLARIN SAYGI DUYMAMASI…’

Havaalanı operasyonlarının nadiren görülen tarafında çekilen video sık sık yolculuğa çıkan insanları şok ederken, videoyu gören bir kişi, sosyal medya hesabından “Çalışanların yolcu bagajlarına saygı duymaması ne kadar üzücü" diye kaydetti.

Başka birisi, "Birkaç yıl önce bir valizim mahvoldu, çok şükür eve dönüş yolculuğundaydı ve kırık valizle uğraşmak zorunda kalmadım" dedi.