Back To Top
Joe Biden'dan kadın seçmene hakaret: Seni yalancı köpek suratlı midilli askeri

Joe Biden'dan kadın seçmene hakaret: Seni yalancı köpek suratlı midilli askeri

 - Son Güncelleme: 10.02.2020 Pazartesi 13:53
Joe Biden\'dan kadın seçmene hakaret: Seni yalancı köpek suratlı midilli askeri
- A +

ABD'de başkan adaylarından ve 47’nci Başkan Yardımcısı Joe Biden, pazar günü düzenlediği seçim kampanyası sırasında kendisini eleştiren bir kadın seçmene haraketler savurdu. Biden, kadına “Yalan söyleyen köpek suratlı midilli askeri” dedi.

ABD’nin New Hampshire kentinde gerçekleştirdiği seçim konuşması sırasında izleyiciler arasında bulunan bir kadın, Joe Biden’a “Iowa'daki performansı nasıl açıklıyorsunuz ve ulusal seçimleri kazanabileceğinize seçmenler neden inanmalı?” diye sordu.

'SENİ YALANCI KÖPEK SURATLI'

77 yaşındaki Joe Biden ise soruya karşılık olarak “Iowa’da hiç parti toplantısına gittin mi?” diye sordu, genç kadın gittiğini söyleyince Biden ise karşılık olarak “Tabi ki hayır, gitmedin, seni yalancı köpek suratlı midilli askeri” dedi.

Joe Biden kullandığı deyimin ünlü kovboy filmlerinin oyuncusu John Wayne filmlerinde kullanılan bir deyim olduğunu söyledi.

ABD medyası Biden'ın seçim konuşmalarında sık sık John Wayne filmlerinden alıntı yaptığını da haberlerine ekledi.

ABD/DHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN