Sosyal medyadaki 'akım' hayatının sonu oldu! Ölüm anında canlı yayındaydı...

Sosyal medyadaki 'akım' hayatının sonu oldu! Ölüm anında canlı yayındaydı...

Gençler arasında sosyal medyada yaygın olan 'meydan okuma' (challenge) akımı, 13 yaşındaki bir çocuğun yaşamını yitirmesine neden oldu. İşte, ölümle sonuçlanan sosyal medya akımı...

ABD'nin Ohio eyaletinde 13 yaşındaki Jacob Stevens, Tiktok'ta 'Benadryl Challenge' adı verilen meydan okumayı gerçekleştirmek için aşırı dozda ilaç alarak hayatını kaybetti.

NDTV'de yer alan habere göre, Stevens, olayın ardından hemen hastaneye kaldırılarak solunum cihazına bağlandı ancak tüm müdahalelere rağmen 6 günün ardından yaşam savaşını kaybetti.

justin-stevens-benadryl-challenge-2.jpg

HALÜSİNASYON GÖRMEK İÇİN YÜKSEK DOZDA İLAÇ İÇTİLER

Stevens, Tiktok'ta 'Benadryl Challenge' olarak adlandırılan, antihistaminik içeren alerji karşıtı ilaçlardan aşırı dozda alarak halüsinasyona girmeyi amaçlayan akım nedeniyle öldü.

Hayatını kaybeden gencin babası Justin Stevens, oğlunun meydan okumayı gerçekleştirdiği gün evde arkadaşlarıyla birlikte olduğunu söyleyerek, "O dozda (12-14 adet) ilaç onun vücudu için çok fazlaydı" ifadesini kullandı.

justin-stevens-benadryl-challenge-3.jpg

ÖLÜM ANINDA SOSYAL MEDYADA CANLI YAYINDAYDI

Stevens'ın babaannesi ise, "Bundan sonra bir başka çocuğun aynı şeyi yaşamaması için elimden gelen her şeyi yapacağım" dedi.

Gencin ailesi kongreye Benadryl gibi ilaçların satın alımına yaş sınırlaması getirilmesi için baskı yapmaya çalışıyor.

Stevens'ın arkadaşı tarafından paylaşılan videoda, 13 yaşındaki gencin sosyal medyadaki meydan okumayı gerçekleştirdikten sonra nöbet geçirmeye başladığı görülüyor.

justin-stevens-benadryl-challenge-1.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN