Sosyal medya paylaşımlarınıza sakın bunu eklemeyin! Etkileşiminiz dibe vurur, takipçileriniz paylaşımlarınızı görmez

Sosyal medya paylaşımlarınıza sakın bunu eklemeyin! Etkileşiminiz dibe vurur, takipçileriniz paylaşımlarınızı görmez

2010'lu yıllarla başlayan dijital çağda hayatımızın orta yerine yerleşen sosyal medya, kamuoyunun gündemini belirliyor. Yaşantımızdan çeşitli anları da paylaştığımız sosyal medya platformlarında yeni bir dönem başlayabilir. İşte, sosyal medyada etkileşiminizi düşürecek o gelişme...

Sosyal medyada paylaşım yapmak, sadece kullanıcıların değil, birçok markanın da etkileşim elde etmesine, hatta bu şekilde kullanıcı ve müşteri tabanını genişletmesine imkan sağlıyor.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARINIZA YOUTUBE LİNKİ EKLEMEYİN

Webrazzi'den Gözde Ulukan'ın haberine göre, etkili bir sosyal medya stratejisi için hedef kitle belirleme, planlama, kaliteli içerik oluşturma, takipçilerle etkileşim, hashtag kullanımı ve analiz ne kadar önemli olsa da son dönemde bu alanda önemini giderek yitiren bir konu var; sosyal medya paylaşımlarına Youtube linki eklemek.

Aslında Youtube bağlantıları, diğer platformlardaki erişimi azaltabilir veya artırabilir, ancak bu durum birçok farklı faktöre bağlı olarak değişiyor.

twitter-paylasimina-youtube-linki-eklemek.jpg

HARİCİ LİNKLERE KISITLAMA GETİRİLEBİLİR

Birçok sosyal medya platformu, kullanıcıların platformda daha uzun süre kalmalarını sağlamak için, kullanıcıların platformu terk etmelerine neden olacak harici web sitelerine yönlendiren bağlantılarla sınırlama getirebilir.

Bu nedenle, bazı kullanıcılar Youtube bağlantılarını tıklamayabilir veya paylaşımları göz ardı edebilir.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN