Zelenskiy'den Eurovision mesajı: Bir gün Ukraynalı Mariupol'da ağırlayacağız

Zelenskiy'den Eurovision mesajı: Bir gün Ukraynalı Mariupol'da ağırlayacağız

Ukrayna lideri Zelenskiy, Eurovision Şarkı Yarışması'nda birinciliği elde eden Kaluş Orkestra'yı kutlarken, Eurovision'un bir gün Mariupol'da düzenlenmesi için çalışacaklarını söyleyerek, "Düşmanla savaşta muzaffer akorumuzun çok uzak olmadığından eminim" değerlendirmesinde bulundu.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 66'ıncısı bu yıl İtalya'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nı "Stefania" adlı şarkısıyla Ukrayna'yı temsil eden "Kaluş Orkestra"nın kazanmasıyla ilgili olarak Telegram hesabından yaptığı açıklamada, Ukrayna müziği ve Ukraynalıların cesaretinin Avrupa'yı etkilediğini belirtti.

Vladimir Zelenskiy, "Önümüzdeki yıl Ukrayna Eurovision'a ev sahipliği yapacak, tarihinde üçüncü kez ve inanıyorum ki son değil." değerlendirmesinde bulundu.

aa-20220515-27864048-27864046-eurovision-sarki-yarismasini-ukrayna-kazandi-copy.jpg

'UKRAYNALI MARİUPOL'DA AĞIRLAMAK İÇİN...'

Zelenskiy, halen Rusya'nın kuşatması altında bulunan Mariupol kentiyle ilgili "Eurovision katılımcılarını ve konuklarını bir gün Ukraynalı Mariupol'da ağırlamak için elimizden geleni yapacağız." ifadesini kullandı.

Yarışmada Ukrayna'yı temsil eden ekibe teşekkür eden Zelenskiy, "Düşmanla savaşta muzaffer akorumuzun çok uzak olmadığından eminim." değerlendirmesinde bulundu.

Ukrayna, 2004 ve 2016 Eurovision Şarkı Yarışmalarını da kazanmıştı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN