13.02.2020  05:52

491 maden sahası ihaleye açıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, hukuki durumu sona eren 491 maden sahasını aramalara açmak üzere ihale edecek.

+
-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün maden sahası ile iligli ilanı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, ihalesi yapılacak sahaların il, erişim numarası, ruhsat grubu, ihale şartnamesi, paftası, koordinatlı dökümleri, alanları ve ihale tarihleri Genel Müdürlüğün sitesinde yayımlanarak en az 15 gün süreyle erişime açık tutulacak.

KAPALI TEKLİF, AÇIK ARTIRMA USULÜ İHALE

Kapalı teklif ve açık artırma usulüyle yapılacak ihalelerdeki teminat miktarı, teklif edilen ihale bedelinin yüzde 20'sinden ve taban ihale bedelinden az olamayacak.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün Resmi Gazete'nin aynı sayısında yayımlanan ilanına göre, Alaaddin Middle East Ltd'ye Bartın ve Zonguldak'taki iki saha için 5 yıl süreyle petrol arama ruhsatı verildi.

İSTANBUL/AA

 

GÜNÜN VİDEOSU

İsrail cenazeye bile zulmetti

İsrail askerlerinin, abluka altındaki Gazze Şeridi''nde şehit ettikleri Filistinlinin naaşına yaptıkları zulüm kameralara yansıdı. Görüntülerde, buldozer kullanan İsrail askeri, Filistinli şehidin naaşını almaya çalışırken cesedi parçalayıp ardından sürüklüyor

DİĞER HABERLER
HDP'de Mithat Sancar dönemi
Hatay'da canlı bomba alarmı
İran sınırı kapatıldı
Manisa'da şiddetli deprem
HDP kongresinde PKK'lılara saygı duruşu
Eski Bakan Kılıç'ın acı günü
HDP Kongresi'ne mesaj gönderdi